Jak się masz, architekturo PRL-u?

Jak dzisiaj traktuje się architektoniczne dziedzictwo PRL-u? Czy otacza się je odpowiednim szacunkiem, czy jednak traktuje jak niechciany balast, którego najlepiej jest się pozbyć? 27 stycznia w Muzeum PRL-u w Krakowie odbędzie się spotkanie Architektura z PRL-u – na rozdrożu, na którym dyskutowana będzie dziedzictwo architektury tych trudnych czasów.

„Światowid” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Światowid” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Punktem wyjścia do rozmowy będzie wydany niedawno trzeci numer rocznika muzealnego „Światowid”, w którym znalazły się m.in. dwa artykuły poświęcone peerelowskiej architekturze.

W spotkaniu wezmą udział autorzy artykułów: Magdalena Smaga (autorka tekstu Teatr Ludowy w Nowej Hucie – projekt, realizacja, styl) i dr Michał Wiśniewski (autor Z bloku powstałeś…), rozmowę poprowadzi Jolanta Drużyńska (Radio Kraków). Rozmowa będzie dotyczyć dziedzictwa architektonicznego PRL-u i tego, w jaki sposób traktowane i wykorzystywane są dziś wzniesione wówczas obiekty. Przykładami będę m.in. krakowskie hotele Forum i Cracovia, a także budynki dawnego centrum administracyjnego nowohuckiego kombinatu.

Architektura z PRL-u – na rozdrożu
27 stycznia 2017 roku, godz. 18.00
Muzuem PRL-u w Krakowie

Dodaj komentarz