• 2017-01-25

Fuck… Dlaczego bunt?

W Teatrze Łaźnia Nowa rozpoczynają się prace nad spektaklem Fuck… w reżyserii Marcina Libera. Pierwszym improwizacjom aktorskim towarzyszyć będzie projekcja filmu Fuck for forest Michała Marczaka.

„Fuck...”, reż. Marcin Liber (źródło: materiały prasowe teatru)

„Fuck...”, reż. Marcin Liber (źródło: materiały prasowe teatru)

Film Michała Marczaka to punkt wyjścia dla twórców spektaklu. Opowiada on historię buntu, który wywołuje efekt daleki od zamierzeń buntowników – zarazem komiczny, jak i głęboko smutny.

Fuck for forest – film dokumentalny w reżyserii Michała Marczaka opowiadający historię grupy młodych ludzi, której motto brzmi: „Seks może uratować świat”. Grupie Fuck For Forest udaje się zebrać olbrzymie fundusze na wyprawę do Amazonii, której celem jest… zbawienie świata. Po dotarciu na miejsce, FFF chce kupić ziemię i oddać ją Indianom za darmo. Jednak ich misja kończy się porażką. Ideowy i praktyczny sens przedsięwzięcia staje pod znakiem zapytania w zetknięciu z rzeczywistością Amazonii.

Film ten zdobył główną nagrodę w konkursie filmów dokumentalnych na Warszawskim Festiwalu Filmowym. Przez Polski Instytut Sztuki Filmowej został uznany za najczęściej wyświetlany polski dokument za granicą w 2013 roku. Brytyjski magazyn Dazed & Confused wyróżnił Fuck for Forest miejscem na liście 10 najbardziej innowacyjnych i rozwijających gatunek dokumentu film ostatnich lat.

Realizatorzy:

Tekst i dramaturgia: Krzysztof Szekalski
Reżyseria: Marcin Liber
Scenografia: Mirek Kaczmarek
Muzyka + wykonanie na żywo: RSS BOYS

Występują: Anna Ilczuk, Katarzyna Strączek, Marta Zięba, Rafał Cieluch, Adam Cywka, Andrzej Kłak, Michał Opaliński

Krzysztof Szekalski, Fuck…
Premiera: 27 marca 2017 roku, godz. 19.00
Teatr Łaźnia Nowa w Krakowie

Dodaj komentarz