• 2017-01-23

Ronnie Baker Brooks wraca po 10 latach

Times Have Changed to tytuł najnowszego albumu Ronniego Bakera Brooksa, który ukazał się 20 stycznia. Jest to pierwsze od 10 lat wydawnictwo bluesmana.

Ronnie Baker Brooks, „Times Have Changed” (źródło: materiały prasowe)

Ronnie Baker Brooks, „Times Have Changed” (źródło: materiały prasowe)

Producentem krążka jest Steve Jordan, człowiek, który współpracował z takimi tuzami jak Keith Richards, Eric Clapton czy Stevie Wonder. Nagrań dokonano w studiach w Memphis oraz w Nashville. W nagraniach udział wzięli: Steve Cropper, Archie Turner, saksofonista jazzowy Lannie McMillan oraz Angie Stone. W kilku utworach usłyszymy także braci Teenie (gitara) – Charlesa (organy) oraz Leroya Hodges (bass), którzy stanowili legendarną Hi Rhythm Section (znani między innymi ze współpracy z Alem Greenem czy Ann Peebles).

Na płycie nie zabrakło licznych i zaskakujących gości. Jednym z nich jest raper z Memphis, Al Kapone, z którym bluesman współpracował już wcześniej, i który według Brooksa, zbudował pomost pomiędzy bluesem a hip-hopem.

Ronnie Baker Brooks to blisko pięćdziesięcioletni muzyk, urodzony w Chicago, który rozpoczął swoją przygodę z gitarą w wieku sześciu lat. Jako dziewiętnastolatek dołączył do zespołu swojego ojca, Lonniego Brooksa, który miał swojego czasu ogromny wpływ na najbardziej znanych bluesmanów w historii: Jimmy’ego Reeda, The Fabulous Thunderbirds, Johnnego Wintera, czy też Juniora Wellsa. Przez dwanaście lat ojciec z synem występowali razem, co umożliwiło Ronniemu koncertowanie u boku między innymi: Erica Claptona, B.B. Kinga, Buddy Guya i Koko Taylor.

Ronnie Baker Brooks, Times Have Changed
Premiera: 20 stycznia 2017 roku
Wydawca: Mystic Production

Dodaj komentarz