Głosowanie na Orły 2017 rozpoczęte!

Rozpoczęły się emocje związane z wyłanianiem nominowanych, a potem laureatów do Polskich Nagród Filmowych Orły 2017, dorocznych nagród Polskiej Akademii Filmowej.

Orły 2017 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Orły 2017 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tak jak co roku firma doradcza PwC stoi na straży poufności i rzetelności głosowania na Orły. W tym tygodniu eksperci firmy, która także odpowiada za proces wyboru laureatów Oskarów w Stanach Zjednoczonych, wysłali do ponad 600 członków Polskiej Akademii Filmowej karty oraz kody uprawniające do głosowania online. Pierwsza tura głosowania wyłoni Nominowanych do Orłów 2017, których poznamy już 7 lutego.

Po raz kolejny przeprowadzamy i nadzorujemy Polskie Nagrody Filmowe Orły, gwarantując tajność i poufność głosowania członków Polskiej Akademii Filmowej. Gwarantujemy, że głosowanie jest zgodne z regulaminem a jego wyniki są tajne do momentu oficjalnego ogłoszenia. Jest to jedyny konkurs w Polsce, gdzie laureatów wyłania grono tak wielu znamienitych twórców w sposób demokratyczny. Cieszę się, że uczestniczymy w tym konkursie już od 19 lat – mówi Piotr Wyszogrodzki, partner PwC, który nadzoruje proces głosowania.

W pierwszym etapie konkursu Orły 2017, głosami członków Akademii, wyłonieni zostaną Nominowani do Polskich Nagród Filmowych. Wszyscy członkowie Akademii głosują w kategoriach: Najlepszy Film, Najlepsze Role Aktorskie, Najlepszy Serial, Najlepszy Film Europejski, a także proponują Laureata Nagrody za Osiągnięcia Życia. W pozostałych kategoriach głosują wyłącznie specjaliści danej branży.

Zarówno przy nominacjach, jak przy ogłoszeniu laureatów Orłów, nazwiska wyróżnionych twórców są tajne do momentu oficjalnego otwarcia kopert z wynikami, których dostarcza i za których wiarygodność odpowiada PwC – wiodąca na świecie firma audytorsko-doradcza, która od ponad 80 lat nadzoruje głosowanie na Oscary i która od chwili powstania Polskich Nagród Filmowych odpowiada za głosowanie na Orły, doroczne Nagrody Polskiej Akademii Filmowej.

Nominacje do Orłów 2017 zostaną ogłoszone 7 lutego, a ogłoszenie nazwiska laureata w kategorii Nagroda za Osiągnięcia Życia oraz spotkanie z Nominowanymi odbędzie się 2 marca 2017. Ceremonia wręczenia Polskich Nagród Filmowych Orły 2015 została zaplanowana na 6 marca.

Polskie Nagrody Filmowe Orły przyznawane są za najwyższe osiągnięcia w 19 kategoriach: Najlepszy Film, Najlepsza Główna Rola Męska, Najlepsza Główna Rola Kobieca, Najlepsza Reżyseria, Najlepszy Scenariusz, Osiągnięcia Życia, Najlepsza Drugoplanowa Rola Męska, Najlepsza Drugoplanowa Rola Kobieca, Najlepsze Zdjęcia, Najlepsza Scenografia, Najlepsza Muzyka, Najlepsze Kostiumy, Najlepszy Montaż, Najlepszy Dźwięk, Najlepszy Dokument, Najlepszy Film Europejski, Najlepszy Fabularny Serial Filmowy oraz w kategorii Odkrycie Roku. Głosami widzów przyznawana jest Nagroda Publiczności. Szczegółowy spis nominowanych filmów na stronie konkursu.

Przegląd Orły 2017, czyli przegląd filmów kandydujących do Polskich Nagród Filmowych Orły 2017 odbywa się w dwóch kinach: warszawskim Iluzjonie Filmoteki Narodowej i w łódzkim Kinematografie Muzeum Kinematografii.

Polskie Nagrody Filmowe Orły 2017
Od 19 stycznia do 7 lutego 2017 roku

Dodaj komentarz