• 2017-01-23

Premiera Balladyny w Teatrze Capitol

Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu zaprasza na Balladynę w reżyserii Agnieszki Olsten. Premiera 10 lutego na Scenie Ciśnień.

Juliusz Słowacki, „Balladyna”, reż. Agnieszka Olsten (źródło: materiały prasowe teatru)

Juliusz Słowacki, „Balladyna”, reż. Agnieszka Olsten (źródło: materiały prasowe teatru)

Tekst Juliusza Słowackiego uzupełniony został o fragmenty Kraka, Syna Ludoli Stacha z Warty Szukalskiego, opery Goplana Ludomiła Germana i Legendy Stanisława Wyspiańskiego, autorami adaptacji są Tomasz Jękot, Silvermoon & Willow.

Agnieszka Olsten i twórcy adaptacji przesuwają nieco akcenty znanej historii. Oto na tron Polski wstępuje bezwzględna morderczyni. Jak to się stało, że mistyczna korona polskich królów, uświęcona dotykiem Dzieciątka Jezus, wieńczy skronie zbrodniarki? Jaką cenę płaci się za władzę absolutną? Balladyna, okrutna królowa-siostrobójczyni, stanie wobec swoich czynów z podniesionym czołem. W tym odrealnionym – jak wizje każdego tyrana – świecie do ziemskich spraw mieszają się wiedźmy, nimfy i duchy. Choć leniwe i obarczone ludzkimi słabościami, zadziwiająco skutecznie wpłyną na bieg zdarzeń.

Realizatorzy:

Adaptacja: Tomasz Jękot, Silvermoon & Willow
Reżyseria: Agnieszka Olsten
Muzyka: Kuba Suchar
Scenografia i kostiumy: Olaf Brzeski
Reżyseria światła: Robert Mleczko

Występują: Justyna Antoniak, Agnieszka Kwietniewska (gościnnie), Ewa Szlempo, Artur Caturian, Konrad Imiela, Adrian Kąca, Błażej Wójcik oraz Olaf Brzeski

Juliusz Słowacki, Balladyna
Premiera: 10 lutego 2017 roku, godz. 19.00
Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu

Dodaj komentarz