Zakątek dizajnu w Starym Browarze

W Starym Browarze w Poznaniu oglądać można wybór ciekawych, polskich przykładów wzornictwa przemysłowego. Alejkę z projektami przygotowała fundacja NowyModel.org zajmująca się promowaniem prac projektantów z Polski i innych części świata.

Dizajn w Starym Browarze (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dizajn w Starym Browarze (źródło: materiały prasowe organizatora)

Przez najbliższe w Starym Browarze oglądać będzie można prezentację projektów polskich dizjanerów, przygotowaną przez fundację NowyModel.org. Wśród nich można znaleźć wiele wybitnych projektów, jak na przykład Regał o Zmiennych Wysokościach, Rajmunda Teofila Hałasa, jednego z najwybitniejszych polskich designerów, założyciela Katedry Wzornictwa Przemysłowego w PWSSP w Poznaniu oraz wykładowcy na Wydziale Architektury i Wzornictwa. Znaleźć będzie można także Krzesło Kowalskiego z serii Ikony polskiego designu, Krzesło CD i Fotel Bujany, Karola Starczewskiego, założyciela Fundacji, jak również projekty designerów młodszego pokolenia.

Fundacja NowyModel.org to organizacja lokalna. Jej siedziba mieści się w Suchym Lesie koło Poznania i zrzesza wielu artystów z Wielkopolski, chętnie nawiązują także współpracę z projektantami z innych zakątków kraju. Fundacja zajmuje się wdrażaniem do produkcji wybranych projektów nowoczesnych mebli oraz innych artykułów wyposażenia domu i ogrodu. Przywraca też do życia designerskie „perełki” z przeszłości, czyli meble zaprojektowane przez wybitnych twórców, które nigdy dotąd nie były produkowane lub zostały zapomniane, a dziś są uznawane za klasyki wzornictwa.

28 i 29 stycznia w Starym Browarze odbędą się pierwsze z cyklu zajęcia dla dzieci. Poprowadzi je Cyryl Zakrzewski, designer, uczestnik licznych wystaw w kraju i za granicą, autor stałych instalacji w przestrzeni publicznej m.in. w Poznaniu i Tokio, absolwent Wydziału Rzeźby i Działań Przestrzennych UAP w Poznaniu. Uczestnicy warsztatów zrobią lampę z papieru pochodzącego z recyclingu.

Prezentacja polskiego dizajnu oraz warsztaty dla dzieci
warszaty: 28 i 29 stycznia 2017 roku
Stary Browar w Poznaniu

Dodaj komentarz