• 2017-01-19

Jak będzie wyglądać Muzeum PRL-u?

5 października 2016 roku rozstrzygnięto konkurs na projekt architektoniczno-budowlany dotyczący aranżacji wystawy stałej Muzeum PRL-u w Krakowie. Od 20 stycznia w siedzibie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej będzie można oglądać nadesłane na ten konkurs projekty.

Zwycięski projekt aranżacji Muzeum PRL-u, MAE Multimedia Art & Education Sp. z o.o (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zwycięski projekt aranżacji Muzeum PRL-u, MAE Multimedia Art & Education Sp. z o.o (źródło: materiały prasowe organizatora)

Muzeum PRL-u (w organizacji) działa od kwietnia 2013 roku i jest współprowadzone przez gminę Kraków oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mieści się w dawnym budynku kina Światowid w ścisłym centrum socrealistycznej zabudowy Nowej Huty (os. Centrum E-1). Kino Światowid (os. Centrum E1) wzniesiono w latach 1955-57, według projektu Andrzeja Uniejewskiego. Ma 3480 m² powierzchni i dwie sale projekcyjne. Jedną z jego największych atrakcji są mieszczące się w piwnicach schrony.

Konkurs na opracowanie scenariusza i aranżację wystawy stałej zwyciężyła firma MAE Multimedia Art & Education Sp. z o.o. Ich projekt przewiduje m.in.: utworzenie na dachu budynku kina letniego oraz umieszczenie głównej sali ekspozycyjnej pod placem przed budynkiem.

Zakończenie konserwatorskiego remontu budynku (gmach dawnego kina Światowid wpisano w 2015 r. do rejestru zabytków), jego rozbudowy oraz adaptacji na potrzeby Muzeum PRL-u, a także budowa wystawy stałej planowane są na 2020 rok.

Muzeum PRL-u 2020, wystawa pokonkursowa
Od 20 stycznia do 24 lutego 2017 roku
Wojewódzka Biblioteka Publiczna
Kraków

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR