• 2017-01-19

Kazik i Kwartet ProForma wystąpi w Łodzi

Klub Wytwórnia zaprasza 21 stycznia na koncert jedynego pięcioosobowego kwartetu w Polsce, a być może jedynego na świecie.

Kazik i Kwartet ProForma (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kazik i Kwartet ProForma (źródło: materiały prasowe organizatora)

Obecnie Kwartet koncentruje się na własnych piosenkach, jednak od samego początku działalności ma w repertuarze opracowane przez siebie utworów Jacka Kaczmarskiego, tria Kaczmarski–Gintrowski–Łapiński oraz wszystkich piosenek Stanisława Staszewskiego. Zespół wykonuje też utwory Georgesa Brassensa oraz Nicka Cave`a i Toma Waitsa, w autorskich tłumaczeniach Przemysława Lembicza. Cechą charakterystyczną Kwartetu są bogate aranżacje, w których oprócz instrumentarium podstawowego pojawiają się również kontrabas, akordeon, mandolina, różne instrumenty perkusyjne, oraz od 2012 roku perkusja. W działalności autorskiej zespół tworzy muzykę do wierszy m.in. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Jacka Kaczmarskiego i Krzysztofa Gajdy.

W marcu 2012 Kwartet zaprosił Kazika Staszewskiego – wokalistę zespołu Kult, do wspólnego wykonania kilkunastu piosenek autorstwa Stanisława Staszewskiego podczas jednego z koncertów. Ten, również w zamierzeniu jednorazowy projekt, zaowocował opracowaniem wspólnego programu koncertowego złożonego z piosenek Taty oraz kilku piosenek Kazika – rzadko bądź nigdy nie wykonywanych na żywo – kolejnymi koncertami w tym składzie, a ostatecznie powołaniem do życia pełnoprawnego projektu Kazik & Kwartet ProForma.

Wystąpią:

Kazik Staszewski – śpiew
Przemysław Lembicz – gitara, śpiew
Piotr Lembicz – gitary
Wojciech Strzelecki – kontrabas, gitara basowa, śpiew
Marcin Żmuda – instrument klawiszowe, śpiew
Marek Wawrzyniak – perkusja

Kazik & Kwartet ProForma
21 stycznia 2017 roku, godz. 20.00
Klub Wytwórnia w Łodzi
Ul. Łąkowa 29

Dodaj komentarz