Aktywowanie przez książkę

Wydawnictwo Dwie Siostry zapowiada wydanie najnowszej książki Aleksandry Cieślak, w której autorka w dowcipny i niebanalny sposób opowiada o projektowaniu książek.

Aleksandra Cieślak, „Książka do zrobienia” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Aleksandra Cieślak, „Książka do zrobienia” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Książka do zrobienia w inspirujący i dowcipny sposób opowiada o projektowaniu książek. Zapewnia wybuchową mieszankę zabawy, zrozumienia i wiedzy, wciągając czytelnika w proces twórczy. Z niej dowiedzieć się można o: artystycznym geście, literach i typografii, relacjach między słowem i obrazem, zasadach kompozycji. A także o tym, co powstaje z połączenia wszystkich tych elementów.

Książka to chyba najszlachetniejszy przedmiot, jaki powstaje z papieru. Może być dziełem sztuki nie tylko ze względu na treść, ale także ze względu na formę – projekt typograficzny i oprawę. Ogromny wpływ na jej ostateczny wygląd mają jakość i właściwości papieru, z którego została zrobiona. Nie przypadkiem my, papiernicy, od dawna myśleliśmy o Książce do zrobienia – i niezmiernie nas ucieszyło, że na podobny pomysł wpadły osoby, dzięki którym powstała [ta publikacja] – mówią wydawczynie.

Aleksandra Cieślak (ur. w 1981) – autorka tekstów, ilustratorka, graficzka. Absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Tworzy książki dla dzieci i dorosłych, ma również na koncie psychodeliczny dramat Tit Anik stworzony w ramach eksperymentalnego programu teatralnego Teren TR. Jest cenioną ilustratorką tekstów prasowych. W 2011 roku była stypendystką programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”. W 2016 została nominowana do prestiżowej nagrody Astrid Lindgren Memorial Award.

Aleksandra Cieślak, Książka do zrobienia
Premiera: 1 lutego 2017 roku
Wydawnictwo Dwie Siostry

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR