Echa fińskiej architektury i wzornictwa

W Muzeum Historii Żydów Polskich można oglądać wystawę poświęconą fińskiej architekturze i wzornictwu. Ekspozycja przedstawia wybrane dzieła fińskich projektantów i architektów, które powstały na przestrzeni ostatnich stu lat.

„Echa™ – 100 Lat Fińskiej Architektury i Wzornictwa”, Muzeum POLIN, fot. Magda Starowieyska (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Echa™ – 100 Lat Fińskiej Architektury i Wzornictwa”, Muzeum POLIN, fot. Magda Starowieyska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Echa™ – 100 Lat Fińskiej Architektury i Wzornictwa (Echoes™ – 100 Years in Finnish Design and Architecture) to wystawa stworzona z okazji obchodów stulecia Republiki Finlandii. Usytuowanie kraju i nietypowe warunki naturalne zainspirowały twórców do szukania prostych środków wyrazu i rozwiązań dla wyzwań dnia codziennego. To właśnie te zagadnienia tworzą trzon ekspozycji, która zbudowana jest wokół ośmiu przewodnich tematów: równości, rozwoju, ciszy, tradycji, wspólnoty, światła i ciemności, wytworów człowieka oraz krajobrazu.

Wystawa łączy przeszłość z teraźniejszością i przyszłością. Prezentacja projektów w porządku tematycznym ukazuje, że w 100-letniej historii fińskiej architektury i designu pewne tematy i motywy powracają niczym echo, przyjmując nowe oblicza.

Za pomocą fotografii, modeli i obiektów, Echa™ prezentują zarówno arcydzieła współczesne, jak i te, które zdążyły zyskać miano klasyki. Wystawa wskazuje, co leży u podstaw fińskiej architektury i wzornictwa użytkowego, oraz odkrywa ich uniwersalny i szeroko rozpoznawalny język – mówi Rainer Mahlamäki, członek zespołu kuratorskiego, architekt Muzeum Historii Żydów Polskich.

Zespół kuratorski: Rainer Mahlamäki, Laura Isoniemi, Pekka Korvenmaa, Elina Aalto, Marjatta Itkonen, Maria Härkäpää

Echa™ – 100 Lat Fińskiej Architektury i Wzornictwa
Od 13 stycznia do 23 lutego 2017 roku
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
Warszawa

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR