Echa fińskiej architektury i wzornictwa

W Muzeum Historii Żydów Polskich można oglądać wystawę poświęconą fińskiej architekturze i wzornictwu. Ekspozycja przedstawia wybrane dzieła fińskich projektantów i architektów, które powstały na przestrzeni ostatnich stu lat.

„Echa™ – 100 Lat Fińskiej Architektury i Wzornictwa”, Muzeum POLIN, fot. Magda Starowieyska (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Echa™ – 100 Lat Fińskiej Architektury i Wzornictwa”, Muzeum POLIN, fot. Magda Starowieyska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Echa™ – 100 Lat Fińskiej Architektury i Wzornictwa (Echoes™ – 100 Years in Finnish Design and Architecture) to wystawa stworzona z okazji obchodów stulecia Republiki Finlandii. Usytuowanie kraju i nietypowe warunki naturalne zainspirowały twórców do szukania prostych środków wyrazu i rozwiązań dla wyzwań dnia codziennego. To właśnie te zagadnienia tworzą trzon ekspozycji, która zbudowana jest wokół ośmiu przewodnich tematów: równości, rozwoju, ciszy, tradycji, wspólnoty, światła i ciemności, wytworów człowieka oraz krajobrazu.

Wystawa łączy przeszłość z teraźniejszością i przyszłością. Prezentacja projektów w porządku tematycznym ukazuje, że w 100-letniej historii fińskiej architektury i designu pewne tematy i motywy powracają niczym echo, przyjmując nowe oblicza.

Za pomocą fotografii, modeli i obiektów, Echa™ prezentują zarówno arcydzieła współczesne, jak i te, które zdążyły zyskać miano klasyki. Wystawa wskazuje, co leży u podstaw fińskiej architektury i wzornictwa użytkowego, oraz odkrywa ich uniwersalny i szeroko rozpoznawalny język – mówi Rainer Mahlamäki, członek zespołu kuratorskiego, architekt Muzeum Historii Żydów Polskich.

Zespół kuratorski: Rainer Mahlamäki, Laura Isoniemi, Pekka Korvenmaa, Elina Aalto, Marjatta Itkonen, Maria Härkäpää

Echa™ – 100 Lat Fińskiej Architektury i Wzornictwa
Od 13 stycznia do 23 lutego 2017 roku
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
Warszawa

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR