Potrójny wernisaż w Bunkrze Sztuki

Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki 27 stycznia zaprasza na wernisaż trzech wystaw: Prabhakara Pachputego i Rupali Patil – Zwia­stunki chaosu, Równolegle (KRK/NUE) oraz Justyna Mędrala. Maszyna była pod takim wrażeniem, że sama na siebie spadła.

W grafice wykorzystano pracę Prabhakara Pachputego „Back to the Farm-II” (źródło: materiały prasowe organizatora)

W grafice wykorzystano pracę Prabhakara Pachputego „Back to the Farm-II” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa Zwiastunki chaosu jest jest pierwszą w Polsce prezentacją twórczości Prabhakara Pachputego i Rupali Patil. Indyjscy artyści swoją uwagę w pracy artystycznej poświęcają warunkom pracy i funkcjonowaniu różnego typu kopalń – miejsc odzwierciedlających ogólne układy społeczne. Podczas miesięcznego pobytu w Kra­kowie artyści odwiedzili kopalnie znajdujące się na terenie Małopolski i Górnego Śląska. To właśnie stanie się główną linią narracyjną prac, które będziemy mogli oglądać w Bunkrze Sztuki.

Justyna Mędrala. Maszyna była pod takim wrażeniem, że sama na siebie spadła to indywidualna prezentacja twórczości doktorantki krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Skupione wokół tytułowej maszyny prace Justyny Mędrali są próbą odbudowania onirycznej wizji. Nurtujący sen uruchomił w niej uporczywe dążenie do rekonstrukcji tytułowej maszyny. Na wystawie artystka zaprezentuje serię wykonanych za pomocą ognia i dymu rysunków oraz woskową kurtynę. Być może za nią znajdzie się rozwikłanie zagadki sennej maszyny.

Równolegle (KRK/NUE) to przygotowana przez Wojciecha Nowickiego wystawa, która jest fotograficzną opowieścią o dwóch partnerskich miastach: Krakowie i Norymberdze. Kurator wraz z zaproszonymi artystami śledzi fascynującą historię tych wzajemnie bliskich sobie i zarazem dalekich miejsc.

Prabhakar Pachpute i Rupali Patil. Zwia­stunki chaosu
Równolegle (KRK/NUE)

Justyna Mędrala. Maszyna była pod takim wrażeniem, że sama na siebie spadła
Wernisaż 27 stycznia 2017 roku, godz. 18.00
Bunkier Sztuki w Krakowie

Dodaj komentarz