• 2017-01-12

Festiwal Opera Rara w styczniu i lutym w Krakowie

Na krakowskich scenach między 18 stycznia a 10 lutego będzie można zobaczyć siedem tytułów i trzy recitale wokalne w ramach czternastu koncertów.

Festiwal Opera Rara (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Opera Rara (źródło: materiały prasowe organizatora)

Opera Rara realizowana wspólnie przez Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz Capellę Cracoviensis od 2017 roku będzie prezentowana w nowej, festiwalowej formule w okresie karnawału – czasie, który historycznie kojarzy się z największym natężeniem operowych premier. Ponadto epitet „rara” zyska na znaczeniu – repertuar zostanie poszerzony o kompozycje późniejsze, włączając w to wiek XX, oraz recitale wokalne. Opera Rara nie rezygnuje przy tym z prezentowania publiczności tego, co stanowi o marce festiwalu i zawsze było sercem cyklu – największych dzieł operowych realizowanych w zgodzie z duchem epoki przez najwybitniejszych przedstawicieli wykonawstwa historycznego.

W tym roku wydarzenie przybierze formułę trzytygodniowego festiwalu i odbędzie się w okresie karnawału, czasie historycznie kojarzonym z największą liczbą premier. Rozszerzamy program o realizacje współczesnych oper i ich półscenicznych wersji, jak również o recitale wokalne. Nowa odsłona Opery Rary to ukłon w stronę wszystkich, którzy czuli się onieśmieleni dziełami operowymi i muzyką z epoki, z jednoczesnym utrzymaniem najwyższego poziomu poszczególnych wydarzeń – mówi Izabela Helbin, Dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego.

Organizatorami festiwalu są: Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe i Capella Cracoviensis. Partnerem: Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Festiwal Opera Rara
Od 18 stycznia do 10 lutego 2017 roku
Krakowskie Biuro Festiwalowe i Capella Cracoviensis

Dodaj komentarz