Sweter Hasiora

Miejski Ośrodek Sztuki w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza na wystawę studentów Pracowni Wideo prof. Marka Wasilewskiego, Uniwersytetu  Artystycznego w Poznaniu.

 „Sweter Hasiora” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Sweter Hasiora” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Władysław Hasior to dla zdecydowanej większości studentów sztuki postać z innego świata i z innej epoki. Ten znakomity artysta wzbudzał żywe kontrowersje swoją twórczością w latach siedemdziesiątych ubiegłego stulecia. Jego czerpiąca z połączenia surrealistycznej wyobraźni, sztuki ludowej i jarmarcznej sztuka operuje środkami wyrazu, które odeszły już w zapomnienie.

Zadanie postawione przed studentami Pracowni Wideo poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego jest prowokacją, która ma na celu poszerzenie pola wyobraźni, jest próbą nowego odczytywania twórczości jednego z najciekawszych polskich twórców, którzy kształtowali naszą nowoczesność. Wystawa w galerii BWA w Gorzowie Wielkopolskim jest dialogiem młodych artystów z konkretnymi pracami Władysława Hasiora zgromadzonymi w gorzowskiej kolekcji. Być może właśnie oni są tymi widzami, na których Władysław Hasior liczył, są pozbawionymi uprzedzeń i pełnymi wyobraźni uważnymi obserwatorami rzeczywistości.

Marek Wasilewski

Sweter Hasiora
Uczestnicy: Anna Adamowicz, Wojciech Didkowski, Martyna Hadyńska, Michał Knychaus, Adrian Kolarczyk, Izabela Sitarska, Maria Subczyńska oraz gościnnie: Lucy Sosnowska.
Kurator: prof.dr hab. Marek Wasilewski
Asystent: Andrzej Pakuła
Od 14 stycznia do 12 lutego 2017 roku
Wernisaż: 14 stycznia 2017 roku, godz. 17.00
Galeria BWA / Miejski Ośrodek Sztuki w Gorzowie Wlkp.

Dodaj komentarz