Wydatek konieczny

Decydując się na zakup samochodu, motoroweru czy też motocykla, trzeba również brać pod uwagę to, że z tym wiąże się również koszt eksploatacji. Oczywiście każdy z tym się zgadza, szczególnie jeśli chodzi o koszt związany z paliwem, wymianą oleju (choć już nie zawsze).

(źródło: materiały prasowe)

(źródło: materiały prasowe)

Jeśli jednak chodzi o wymianę opon, to już z tym jest gorzej. Niemal każdy kierujący, jeśli go się zapytać, powie, że jakość opon założonych w pojeździe, nie zależnie od tego czy jest to motocykl, czy też samochód ciężarowy jest bardzo ważna. Dlaczego więc nie stosują tych zasad i jeżdżą do końca na oponach zużytych? Kwestią jest tu najczęściej cena nowego kompletu opon, który w przypadku większych rozmiarów pojazdu może wynieść kilka lub nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Jak oszczędzić?

Większość szczęśliwych posiadaczy samochodów i pojazdów jednośladowych decydując się na wymianę opon kieruje swoje kroki na najbliższego serwisu z oponami. Jest to takie „naturalne” gdyż każdy lub spora grupa osób lubi mieć osobisty kontakt ze sprzedającym, ponadto chce dotknąć towaru osobiście, choć tak naprawdę mało co o tym towarze wie. Niestety takie kupowanie nie jest tanie. W przypadku, kiedy szuka się oszczędności warto zajrzeć do sklepów mających swoje siedziby w sieci, tak jak giga-opony.pl. W tego rodzaju sklepach można kupić nawet do kilkudziesięciu procent taniej niż w tradycyjnych sklepach i serwisach z oponami. Dlaczego tak jest? Przede wszystkim dlatego, że koszty funkcjonowania takiego sklepi są mniejsze, a więc nie może się to przełożyć na niższą prowizję i co za tym idzie na niższe ceny.

Jak kupować?

Nie każdy lubi i potrafi kupować w sklepach internetowych. Jednym z powodów jest nieczytelny interfejs w większości sklepów internetowych. W przypadku sklepu giga-opony.pl jest inaczej. Nawet niewprawny internauta może szybko i sprawnie poruszać się po stronie sklepu, szybko znajdując interesujący go rozmiar opony dobrany do rodzaju pojazdu oraz jego stylu jazdy. W przypadku, kiedy dobrane opony nie jednak nie pasowały do pojazdu lub też nie spełniały zakładanych oczekiwań, każdy kupujący w tym sklepie ma prawo zwrócić zakupiony towar i ma na to aż 30 dni, a nie 14 jak zakłada Ustawa i proponuje większość podobnych sklepów.

Dodaj komentarz