• 2017-01-10

Jazz u Hoffmana. Zagra Trio Playing

10 stycznia w Salonie Hoffmana w siedzibie Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury odbędzie się koncert zespołu Trio Playing – Gorzycki/Malinowski/Woźniak.

Trio Playing (źródło: materiały prasowe organizatora)

Trio Playing (źródło: materiały prasowe organizatora)

Playing to najnowszy projekt Rafała Gorzyckiego, odkrywający zupełnie nowe brzmienie i styl w kameralnym dorobku lidera. Album Playing został już uznany za jeden z najlepszych ubiegłego roku, m.in. przez portal Polish Jazz, który uznał go albumem roku 2016.

Rafał Gorzycki – perkusja. Lider i kompozytor, zaliczany obecnie do najciekawszych i najbardziej twórczych muzyków jazzowych, kompozytorów i perkusistów w Polsce. Nagrał 21 autorskich albumów. Współtworzone przez Gorzyckiego zespoły Sing Sing Penelope, Ecstasy Project i Dziki Jazz, Akineton, zostały okrzyknięte muzycznymi odkryciami ostatniej dekady, które przyczyniły się do zmiany pokoleniowej w polskim jazzie.

Marek Malinowski – gitara. Absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy na wydziale Jazzu w klasie prof. Piotra Olszewskiego. Malinowski swoje brzmienie kształtuje poprzez stosowanie oszczędnych środków. Łączy nastrojową melodykę, przestrzeń, z odważnym podejściem do partii improwizowanych. Jest lirykiem, nie boi się też eksperymentować w poszukiwaniu nowych brzmień.

Wojciech Woźniak – kontrabas. W roku 2008 Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał mu honorową odznakę Zasłużony dla kultury polskiej. Kształcił się w klasie kontrabasu w Państwowej Szkole Muzycznej w Bydgoszczy . Jest kompozytorem i współzałożycielem zespołu Variété, w którym tworzył w latach 1983-2006r. Autor muzyki do pięciu płyt – Bydgoszcz (1986), Variété (1993), Koncert Teatr STU (1995), Wieczór przy balustradzie (1996), Nowy materiał (2004).

Trio Playing, Playing
10 stycznia 2017 roku, godz. 18.00
Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy
Salon Hoffmana

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR