• 2017-01-10

Logika lokalności – dyskusje, wykłady, spotkania

Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie zaprasza na spotkania towarzyszące wystawie Logika lokalności. Norweski i polski współczesny design.

„Logika lokalności”, fot. Paweł Mazur (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Logika lokalności”, fot. Paweł Mazur (źródło: materiały prasowe organizatora)

W styczniu odbędą się dwa spotkania w ramach cyklu Design dla każdego, którego celem jest przybliżenie szerokiej publiczności zagadnień związanych ze współczesnym designem. Podczas dyskusji i wykładów poruszone zostaną takie zagadnienia, jak slowdesign, ecodesign, design zaangażowany, rynek designu w Polsce, edukacja o designie czy różne sposoby czerpania z lokalnej tradycji. Wśród zaproszonych gości są zarówno teoretycy designu, jak i projektanci reprezentujący różne środowiska: Kraków, Kielce, Katowice.

  • 12 stycznia 2017 roku, godz. 18.00, Design a lokalne społeczności – czy design jest dla „lokalsów”? – rozmowa Lubomiły Trojan (Zamek w Cieszynie), Bogny Polańskiej (właścicielki Pracowni bro.Kat) i Magdaleny Zych (Muzeum Etnograficzne w Krakowie)
  • 24 stycznia 2017 roku, godz. 18.00, Edukacja, czyli jak przekonać ludzi, że design jest ważny – rozmowa Aleksandry Banaś i Joanny Kurkiewicz (Instytut Dizajnu w Kielcach), Katarzyny Piszczkiewicz (Muzeum Etnograficzne w Krakowie)

Pozostałe spotkania proponowane przez Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie, to wydarzenia skierowane do najmłodszych i najstarszych odbiorców wystawy.

  • 13 stycznia, godz. 11.00, Dojrzali do sztuki.Wykład poszerzający kontekst wystawy Logika lokalności. Norweski i polski współczesny design. Prowadzenie: Małgorzata Jędrzejczyk.
  • 22 stycznia, godz. 12.30,  MINIspotkania ze sztuką – Północ. Godzinne zajęcia dla dzieci w wieku od czterech do sześciu lat, których tematem jest jedno wybrane pojęcie związane z tematyką wystawy Logika lokalności. Norweski i polski współczesny design.

Więcej o wystawie Logika lokalności

Logika lokalności. Norweski i polski współczesny design – wydarzenia towarzyszące 
Od 12 do 24 stycznia 2017 roku
Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie

Dodaj komentarz