Nowy wybór felietonów Umberto Eco

Jak podróżować z łososiem – pod tym sympatycznym tytułem kryje się kolejny wybór felietonów włoskiego semiologa, mediewisty i powieściopisarza – Umberto Eco. W skład tomiku weszły felietony starsze, pochodzące te z lat 90., jak i te najnowsze, pisane w XXI wieku.

Umberto Eco, „Jak podróżować z łososiem” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Umberto Eco, „Jak podróżować z łososiem” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

W najnowszym wyborze felietonów Umberto Eco znaleźć można opisy przygód człowieka współczesności. Pojawią się historie, z którymi utożsamić się może każdy, kto musiał włożyć wędzonego łososia do minibarku w hotelu hotelowym lub też był pozostawiony sam z trzytomową instrukcją i koniecznością zainstalowania nowego programu komputerowego. Poczytać będzie można o sytuacji, w której rezygnowało się z zażycia leku ze względu na mrożące krew w żyłach skutki uboczne bądź zainwestowało się w urządzenie, które informuje użytkownika, że właśnie grozi mu zawał serca.

Zaobserwować można zmianę tonacji tych tekstów: o ile te z lat 90. są dowcipne i nieraz pokpiwają z mniej istotnych, choć często bardzo dokuczliwych aspektów codzienności, to felietony pisane już w nowym tysiącleciu mają charakter zdecydowanie poważniejszy, podobnie jak poruszane w nich problemy. Część felietonów będzie znana czytelnikom Zapisków na pudełku od zapałek, ale znajdą się także teksty po raz pierwsze prezentowane polskiemu czytelnikowi.

Umberto Eco, Jak podróżować z łososiem
Tłumaczenie: Krzysztof Żaboklicki
Premiera: 19 stycznia 2017 roku
Oficyna Literacka Noir Sur Blanc

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR