• 2017-01-09

Gary Guthman wystąpi w Toruniu

13 stycznia Toruńska Orkiestra Symfoniczna zaprasza na koncert z udziałem wybitnego trębacza jazzowego Gary’ego Guthmana. Zaprezentowany zostanie autorski projekt tego artysty Swing, swing, swing, z którym muzyk wielokrotnie występował w Polsce i na świecie.

Gary Guthman (źródło: materiały prasowe organizatora)

Gary Guthman (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na toruńskim koncercie usłyszymy najsłynniejsze swingowe utwory z lat 40. XX wieku m.in.: Benny Goodmana, Tommy’ego Dorseya, Harry’ego Jamesa, Duke’a Ellingtona, Lionel’a Hamptona, Glenna Millera, Boba Crosby’ego, i Moe Koffmana.

Gary Guthman uznany został przez krytyków za jednego z najpopularniejszych trębaczy – solistów naszych czasów. Występował na całym świecie z ok. 200 orkiestrami symfonicznymi oraz z takimi gwiazdami jak: Tony Bennett, Aretha Franklin, Tom Jones, Bee Gees. Urodzony w Stanach Zjednoczonych artysta od kilku lat stale współpracuje z polskimi muzykami. Wraz z trio jazzowym, które towarzyszyć mu będzie na koncercie, nagrał płytę z autorskimi kompozycjami zatytułowaną Solar Eclipse. Gary Guthman był także dyrektorem muzycznym i głównym solistą w wielokrotnie nagradzanym hicie teatralnym Forever Swing, który pokazywany był w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie przez blisko trzy lata (1999 – 2002). W tym czasie był również kierownikiem muzycznym zespołu Michaela Bublé.

Wystąpią:

Gary Guthman – trąbka
Filip Wojciechowski – piano
Paweł Pańta – bas
Cezary Konrad – perkusja
Sławomir Chrzanowski – dyrygent

Toruńska Orkiestra Symfoniczna, Gary Guthman: Swing, swing, swing
Sala Koncertowa CKK Jordanki w Toruniu
13 stycznia 2017 roku, godz. 19.00

Dodaj komentarz