• 2017-01-05

Królewicz Olch w konkursie w Berlinie!

Królewicz Olch Kuby Czekaja zakwalifikował się do sekcji Generation 67. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Będzie to drugi zagraniczny pokaz tego pełnometrażowego filmu wyprodukowanego w Studiu Munka działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. Wcześniej, w styczniu Królewicz Olch zostanie zaprezentowany podczas Slamdance Film Festival w USA.

Kuba Czekaj, „Królewicz Olch” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kuba Czekaj, „Królewicz Olch” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Królewicz Olch swoją premierę miał podczas tegorocznego festiwalu filmowego w Gdyni, gdzie otrzymał Nagrodę Jury Młodych dla najlepszego filmu z Konkursu Głównego. Podczas styczniowego Slamdance Film Festiwal pokazywany będzie w sekcji Beyond.

Film Czekaja opowiada o wybitnie utalentowanym czternastolatku, który rozpoczyna naukę fizyki na uniwersytecie. W tej roli debiutujący w polskim pełnometrażowym filmie fabularnym Stanisław Cywka. Pracuje nad teorią światów równoległych, których łącznikiem – jak z początku sądzi – jest światło. Chłopiec ma niezwykły umysł i pokaleczoną duszę, której nie jest w stanie uleczyć matka, autorytarnie kierująca jego życiem. Pojawienie się w ich życiu mężczyzny ustanawia nowy porządek, chłopiec z rąk matki przechodzi pod jego opiekę. Między trójką bohaterów krętą drogą tworzy się więź, ale ich wspólne szczęście nie trwa długo. Chłopiec znajduje rozwiązanie zagadki przejścia między światami…

W filmie zagrali także między innymi Agnieszka Podsiadlik i Sebastian Łach. Za zdjęcia do Królewicza Olch odpowiedzialny jest Adam Palenta, za kostiumy Aleksandra Staszko, a za charakteryzację Aleksandra Dutkiewicz. Kierowniczkami produkcji były Agata Szymańska i Magdalena Kamińska.

Królewicz Olch (reż. Kuba Czekaj) na MFF w Berlinie
Film do polskich kin wejdzie wiosną 2017 roku

Dodaj komentarz