• 2017-01-05

Królewicz Olch w konkursie w Berlinie!

Królewicz Olch Kuby Czekaja zakwalifikował się do sekcji Generation 67. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Będzie to drugi zagraniczny pokaz tego pełnometrażowego filmu wyprodukowanego w Studiu Munka działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. Wcześniej, w styczniu Królewicz Olch zostanie zaprezentowany podczas Slamdance Film Festival w USA.

Kuba Czekaj, „Królewicz Olch” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kuba Czekaj, „Królewicz Olch” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Królewicz Olch swoją premierę miał podczas tegorocznego festiwalu filmowego w Gdyni, gdzie otrzymał Nagrodę Jury Młodych dla najlepszego filmu z Konkursu Głównego. Podczas styczniowego Slamdance Film Festiwal pokazywany będzie w sekcji Beyond.

Film Czekaja opowiada o wybitnie utalentowanym czternastolatku, który rozpoczyna naukę fizyki na uniwersytecie. W tej roli debiutujący w polskim pełnometrażowym filmie fabularnym Stanisław Cywka. Pracuje nad teorią światów równoległych, których łącznikiem – jak z początku sądzi – jest światło. Chłopiec ma niezwykły umysł i pokaleczoną duszę, której nie jest w stanie uleczyć matka, autorytarnie kierująca jego życiem. Pojawienie się w ich życiu mężczyzny ustanawia nowy porządek, chłopiec z rąk matki przechodzi pod jego opiekę. Między trójką bohaterów krętą drogą tworzy się więź, ale ich wspólne szczęście nie trwa długo. Chłopiec znajduje rozwiązanie zagadki przejścia między światami…

W filmie zagrali także między innymi Agnieszka Podsiadlik i Sebastian Łach. Za zdjęcia do Królewicza Olch odpowiedzialny jest Adam Palenta, za kostiumy Aleksandra Staszko, a za charakteryzację Aleksandra Dutkiewicz. Kierowniczkami produkcji były Agata Szymańska i Magdalena Kamińska.

Królewicz Olch (reż. Kuba Czekaj) na MFF w Berlinie
Film do polskich kin wejdzie wiosną 2017 roku

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR