Architektura Bloku Wschodniego

Galeria New Era Art w Krakowie zaprasza na wystawę prac Jordana L Rodgersa Ipad Drawing: Architektura Bloku Wschodniego.

Jordan L Rodgres, „iPad Drawing: Architektura  Bloku Wschodniego” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jordan L Rodgres, „iPad Drawing: Architektura Bloku Wschodniego” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jordan L Rodgers to artysta pochodzący z Liverpoolu. Tworzy w technikach rysunkowych, audio oraz video łącząc sztukę współczesną z teorią i praktyką konstruktywizmu, surrealizmu, ekspresjonizmu oraz futuryzmu.

Artysta mówi o swojej twórczości: Na wczesnym etapie mojej kariery ten projekt jest okazją do artystycznych poszukiwań oraz przekraczania granic. Posługując się różnymi technikami staram się wypełnić lukę między tradycyjnym rysunkiem i rysunkiem tworzonym przy użyciu nowoczesnych technologii. Obecnie podróżując po Europie Wschodniej dokumentuję powojenną architekturę modernistyczną. Podczas tej wędrówki aparat staje się pośrednikiem pomiędzy podróżnikiem (artystą), a postkomunistycznym pejzażem przedstawionym na rysunkach powstałych pod wpływem obserwacji życia codziennego w tej przestrzeni. Moja działalność artystyczna wynika z doświadczeń, w których przenikają się przeszłość i teraźniejszość, tworząc narrację odkrywania określonego czasu podczas spaceru po nieznanym mieście.

Na wystawie Ipad Drawing: Architektura Bloku Wschodniego zostaną zaprezentowane animacje i rysunki Artysty inspirowane powojenną architekturą Nowej Huty, Kędzierzyna Koźle, Opola, Bratysławy oraz Berlina Wschodniego.

Jordan L Rodgers. Ipad Drawing: Architektura Bloku Wschodniego
Od 7 do 28 stycznia 2017 roku
Wernisaż 7 stycznia 2017 roku, godz. 19.00
Galeria New Era Art w Krakowie

Dodaj komentarz