• 2017-01-04

Sorry Boys wystąpią w Starym Klasztorze

City Sounds zaprasza 29 stycznia do Starego Klasztoru na koncert zespołu Sorry Boys, który promuje swoją najnowsza płytę pt. Roma.

Sorry Boys, „Roma″ (źródło: materiały prasowe organizatora)

Sorry Boys, „Roma″ (źródło: materiały prasowe organizatora)

Roma jest trzecim studyjnym albumem Sorry Boys. Napisana w połowie po polsku i angielsku, emanuje charakterystycznym dla zespołu bogactwem muzycznych światów i kontekstów.

Tytułowa Roma nawiązuje nie tylko do wiecznego miasta, ale również do mitologii, romansu – jako gatunku literackiego – oraz romskiego etosu.

Patronem Romy jest Apollo – bóg muzyki, poezji, miłości i światła – przewodnich tematów albumu – mówi autorka kompozycji i tekstów, Bela Komoszyńska.

Na płycie pojawiają się zaskakujące inspiracje z różnych epok i szerokości geograficznych – od Chopina przez Ewę Demarczyk, śpiew kurpiowski aż po tradycję Gospel. Sorry Boys zaprosili również do współpracy niezwykłych gości: pieśniarkę kurpiowską Apolonię Nowak, Atom String Quartet, chór Soul Connection Gospel Group, puzonistę i multiinstrumentalistę Tomasza Kasiukiewicza oraz Sebastiana Madejskiego, który zagrał na cymbałach.

Sorry Boys, Roma – koncert
29 stycznia 2017 roku, godz. 19.30
Sala Gotycka w Starym Klasztorze
Wrocław, ul. Purkyniego 1

Dodaj komentarz