Pan Nowoczesny. Barwne życie w białej Gdyni

Podróż do wnętrza domu to program bezpłatnej, pozaformalnej edukacji kulturalnej przeznaczonej dla dzieci . Jego zwieńczeniem jest publikacja Pan Nowoczesny. Barwne życie w Białej Gdyni wydana przez Muzeum Miasta Gdyni.

„Pan Nowoczesny. Barwne życie w białej Gdyni” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

„Pan Nowoczesny. Barwne życie w białej Gdyni” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Pan Nowoczesny. Barwne życie w białej Gdyni to książka dla dzieci, w której przedstawiona jest rodzina państwa Nowoczesnych – mieszkańców gdyńskiego Bankowca. Bohaterowie książki przybliżają międzywojenną Gdynię a także oprowadzają po swoim niezwykle nowoczesnym mieszkaniu.

Projekt Podróż do wnętrza domu miał za zadanie przyczynić się do budowy innowacyjnego i kreatywnego społeczeństwa. W jego ramach dzieci w wieku 7–12 lat brały udział w interaktywnych wykładach, spacerach architektonicznych i warsztatach artystycznych. Młodzi uczestnicy byli włączani w proces twórczy, stwarzano im przestrzeń do zdobywania wiedzy, nowych kompetencji, eksperymentowania i rozwoju talentów. Dzieci, stając się architektami i projektantami, uczyły się podejmować indywidualne i zespołowe decyzje w sprawie otaczającej ich przestrzeni.

Projekt przybliżył dzieciom architekturę modernizmu, wzmacniając więź młodych uczestników z lokalnym dziedzictwem kulturowym. Promował pozytywne wzorce zaangażowania i współodpowiedzialności za przestrzeń oraz zachęcał dzieci do twórczości.

Pan Nowoczesny. Barwne życie w białej Gdyni
Premiera: 23 grudnia 2016 roku
Tekst i koncepcja książki: Ewa Solarz
Muzeum Miasta Gdyni

Dodaj komentarz