• 2017-01-02

Ostatni będą pierwszymi

Ostatni będą pierwszymi to nagrodzony na festiwalu w Berlinie pełen absurdów komediodramat o dwóch łowcach nagród i ich nietypowych przygodach podczas poszukiwania zagubionego telefonu komórkowego… W obsadzie Bouli Lanners, Albert Dupontel, Suzanne Clement oraz Max von Sydow.

 „Ostatni będą pierwszymi”, reż. Bouli Lanners (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Ostatni będą pierwszymi”, reż. Bouli Lanners (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Cochise i Gilou, przyjaciele i zawodowi łowcy nagród, otrzymują zlecenie odzyskania telefonu komórkowego, który zawiera informacje kompromitujące jego wpływowego właściciela. Poszukiwania zaprowadzą ich do przedziwnego miasteczka i jego jeszcze dziwniejszych mieszkańców, jedynych, którzy są w stanie przybliżyć ich do rozwiązania zagadki. Na ich drodze staną romantyczni bezdomni Esther i Willy, spragniona miłości samotna kobieta, tajemniczy mężczyzna, który nazywa siebie Jezusem i… lokalni gangsterzy. Jak Cochise i Gilou odnajdą się w tej skomplikowanej sytuacji? I czy zdążą wykonać zadanie przed zapowiedzianym w telewizji końcem świata?

Film Bouli Lannersa spotkał się z ciepłym przyjęciem podczas tegorocznego festiwalu w Berlinie, gdzie otrzymał Nagrodę Specjalną Label Europe Cinemas oraz Nagrodę Jury Ekumenicznego sekcji Panorama.

W obsadzie filmu, oprócz Bouli Lannersa i Alberta Dupontela, znaleźli się także: jedna z ulubionych aktorek Xaviera Dolana – Suzanne Clement oraz Max von Sydow – słynny szwedzki aktor, znany ze współpracy z Ingmarem Bergmanem oraz dzięki rolom w takich filmach, jak Egzorcysta, Przebudzenie, Raport mniejszości.

Ostatni będą pierwszymi, reż. Bouli Lanners
Obsada: Bouli Lanners, Albert Dupontel, Suzanne Clement, Max von Sydow
Dystrybutor: M2 Films
W kinach do 13 stycznia 2017 roku

Dodaj komentarz