• 2016-12-30

Fritz Bauer kontra państwo

Historia człowieka, który ratuje kraj przed samozagładą oraz inspiruje innych ku integracji w reżyserii Larsa Kraume w kinach już od 20 stycznia 2017 roku.

„Fritz Bauer kontra państwo”, reż. Lars Kraume (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Fritz Bauer kontra państwo”, reż. Lars Kraume (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Doskonały Burghart Klaußner (Most szpiegów) w roli słynnego sędziego i prokuratora, który odegrał decydującą rolę w drugim procesie oświęcimskim we Frankfurcie.

Niemcy, rok 1957. Prokurator Generalny Fritz Bauer otrzymuje kluczowy dowód w sprawie miejsca pobytu podpułkownika SS Adolfa Eichmanna. Zbrodniarz odpowiedzialny za masowe deportacje Żydów ukrywa się w Buenos Aires. Bauer, sam pochodzenia żydowskiego, nie ufa niemieckim władzom, wówczas niechętnym rozliczaniu nazistów, dlatego informację o Eichmannie przekazuje izraelskiemu Mosadowi. W następstwie grozi mu oskarżenie o zdradę stanu i ujawnienie jego skrywanego homoseksualizmu. Jedynym sojusznikiem Bauera okazuje się młody prokurator Karl Angermann.

Szeroko nagradzany film Larsa Kraume ukazuje najbardziej fascynujący fragment biografii niezłomnego prawnika, który często musiał działać nawet wbrew oporowi własnych podwładnych.

Fritz Bauer kontra państwo, reż. Lars Kraume
Dystrybutor: Aurora Films
W kinach od 20 stycznia 2017 roku

Dodaj komentarz