• 2016-12-29

W styczniu Natalia Sikora wystąpi w projekcie Buried Alive In The Blues for Janis Joplin

Białostocki Ośrodek Kultury w ramach cyklu Blues Fama zaprasza na koncert poświęcony twórczości Janis Joplin – w 46. rocznicę śmierci artystki.

Natalia Sikora z zespołem (źródło: materiały prasowe organizatora)

Natalia Sikora z zespołem (źródło: materiały prasowe organizatora)

Z repertuarem Janis Joplin Natalia Sikora mierzy się od dawna, ale dopiero teraz zdecydowała się na program poświęcony wyłącznie tej artystce. Swój projekt nazwała Buried Alive In The Blues for Janis Joplin.

W 2014 roku we Wrocławiu, w Teatrze Capitol odbyła się premiera spektaklu Joplin. W wieku 28 lat wcieliłam się w Janis Joplin. To moje najważniejsze spotkanie z Janis. Chodzi o to, że patrzymy sobie od tego momentu prosto w oczy i w sam środek serc. Jakby pękła tama na wielkiej rzece. Tak zrodził się ten wodospad. To, co dotarło do mnie przez ten czas, domaga się wreszcie ode mnie zaśpiewania koncertu z Janis Joplin. Buried Alive In The Blues to moje najsłuszniejsze spotkanie z Janis, na które jestem już gotowa, bo nasze życia silnie się uzupełniając na to zasłużyły. Jest jeden utwór, do którego Janis nie zdążyła za życia nagrać wokalu. Jego tytuł to Buried Alive In The Blues. Czekam chwili kiedy usłyszę nuta po nucie, co dokładnie Janis chciała w nim zaśpiewać – mówi Natalia Sikora.

Natalia Sikora, fot. Ewa Piasecka (źródło: materiały prasowe organizatora)

Natalia Sikora, fot. Ewa Piasecka (źródło: materiały prasowe organizatora)

Natalia z wykształcenia jest aktorką. Pierwsze kroki muzyczne stawiała z zespołem Magmen, kiedy miała 13 lat. Od pięciu lat występuje z pianistą Piotrem Proniukiem jako SikoraProniukDuo. Wspólnie nagrali płytę Absurdustra – Próba Norwida. Jest także wokalistką zespołu Mięśnie.

W 2013 wygrała II edycję programu The Voice of Poland. Została też laureatką konkursu Super Debiuty na KFPP w Opolu. Za wykonanie utworu Konie (muzyka: W. Wysocki, słowa: A. Osiecka) zdobyła główną nagrodę przyznawaną przez widzów, a także nagrodę Programu I Polskiego Radia. W tym samym roku wokalistka zakwalifikowała się do finału Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze, gdzie zdobyła Srebrny Samowar za wykonanie piosenki Jasnyj sokol z repertuaru zespołu Lube.

Zespół w składzie:

Natalia Sikora – wokal
Paweł Stankiewicz – gitara
Krzysztof Nowicki – gitara
Wojciech Ruciński – bas
Marek Kuczyński – perkusja

Natalia Sikora, Buried Alive In The Blues for Janis Joplin
23 stycznia 2017 roku, godz. 19.00
Białostocki Ośrodek Kultury
Sala Forum, ul. Legionowa 5

Dodaj komentarz