• 2016-12-28

Nadpływają Ławice, czyli nowy klip Rycerzyków

W grudniu odbyła się premiera klipu do utworu Ławice, który promuje debiutancki album krakowskiego zespołu Rycerzyki. To pierwsza z filmowych niespodzianek przed premierą drugiej płyty Rycerzyków.

Rycerzyki – fotografia (źródło: materiały prasowa organizatora)

Rycerzyki – fotografia (źródło: materiały prasowa organizatora)

„Śniłeś o tym też przez chwilę, dwór wśród chmur i niedospane księżyce” – snuje opowieść wokalistka zespołu, Gosia Zielińska. Widzowie zaś podglądają przygodę nieustępliwego rycerza przemierzającego oniryczną morską krainę. Animację do piosenki wykonał Karol Jadach, gitarzysta Rycerzyków i współautor kompozycji. Grafiki powstały we współpracy z Agnieszką Grzegorczyk odpowiedzialną za oprawę wizualną zespołu.

Członkowie zespołu Rycerzyki na co dzień mieszkają w Krakowie, ale swój drugi dom znaleźli pośród krów, ślimaków, gór i potoków Mszany Dolnej. Między tamtejszą leśną chatą, a krakowską Stajnią Sobieski, rodziły się pomysły i powstawał materiał na debiutancki album Rycerzyków. Życzliwa krytyka wpisuje ich twórczość w tradycję inteligentnego, zwiewnego popu, przywołując nazwy Fleetwood Mac, Stereolab, Kate Bush czy Cocteau Twins. Z toni tych odniesień wyłania się bajkowo-dziwaczny świat, lirycznie przedstawiony przez Gosię Zielińską w językach polskim, angielskim i nieznanym. Choć zespół swoją nazwę zapożyczył z Ballady o smutnym rycerzyku Ścianki, uwodzące słuchacza piosenki Rycerzyków nie dają za wiele powodów do smutku.

Zespół tworzą: Gosia Zielińska, Karol Jadach, Maciek Pitala, Michał Mierzwa, Antonis Skolias i Aleksander Margasiński.

Ławice – nowy klip Rycerzyków
Premiera: grudzień 2016 roku
Stajnia Sobieski

Dodaj komentarz