• 2016-12-24

Powidoki Strzemińskiego

Już od 13 stycznia w kinach będzie można zobaczyć ostatni film Andrzeja Wajdy Powidoki.

„Powidoki”, reż. Andrzej Wajda, fot. Anna Włoch (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Powidoki”, reż. Andrzej Wajda, fot. Anna Włoch (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Jak mawiają w Hollywood: „w Toronto rodzą się Oskary” i to właśnie na tegorocznym, najważniejszym festiwalu filmowym Ameryki Północnej, premierowo został zaprezentowany najnowszy film laureata Oskara Andrzeja Wajdy Powidoki. Jeden z najznakomitszych twórców w historii kina, zdobywca wielu nagród filmowych – Andrzej Wajda, przedstawia historię człowieka niezłomnego, Władysława Strzemińskiego, pioniera polskiej awangardy, ze znakomitą rolą Bogusława Lindy.

Głównym bohaterem jest wielki artysta, wierny własnej wizji sztuki, który nie poddał się obowiązującemu systemowi i w konsekwencji doświadczył dramatycznych skutków swoich wyborów. Powidoki to intymny zapis ostatniego okresu życia obdarzonego charyzmą wybitnego malarza. Opowieść o tym, jak komunistyczna władza zniszczyła niepokornego człowieka. Wajda w sposób subtelny i uniwersalny kreśli, tworzony z malarskim kunsztem, obraz świata, w którym piękno i sztuka są prześladowane.

Powidoki, reż. Andrzej Wajda
Scenariusz: Andrzej Mularczyk
Obsada: Bogusław Linda, Bronisława Zamachowska, Zofia Wichłacz, Tomasz Włosok, Paulina Gałązka, Mateusz Rusin, Irena Melcer
Dystrybutor: Akson Studio
W kinach od 13 stycznia 2017 roku

Dodaj komentarz