• 2016-12-23

Rodzinne „trzęsienie ziemi”

Od 13 stycznia 2017 roku w kinach będzie można zobaczyć film Nieprawi. To najnowsze dzieło wielokrotnie nagradzanego rumuńskiego reżysera Adriana Sitaru, z aktorskim udziałem m.in. Adriana Titieni.

 „Nieprawi”, reż. Adrian Sitaru (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Nieprawi”, reż. Adrian Sitaru (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Film polską premierę miał podczas 18 MFF T-mobile Nowe Horyzonty, z powodzeniem kontynuuje swoją drogę festiwalową, mając na koncie m.in. Nagrodę Międzynarodowego Stowarzyszenia Kin Artystycznych CICAE 66. MFF Berlin 2016; Nagrodę Główną na 7. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Odessa 2016; tytuł Best Narrative Feature na Philadelphia Film Festiwal 2016 czy Nagrodę za Najlepszy Film na Pula Film Festival 2016.

Z pozoru błahe zdarzenie: wspólny obiad rodziny Anghelescou. Ojciec rodziny Victor (Adrian Titieni) rozprawia podczas posiłku o fizyce. W pewnym momencie najstarszy syn Cosma (Bogdan Albulescu) wspomina, że nazwisko ojca znalazło się na liście osób, które w czasach dyktatury donosiły na kobiety chcące dokonać aborcji. Nastrój raptownie się zmienia. Victor broni się zwracając uwagę na to, że on jest faktycznie aborcji przeciwny, czemu bliźniacy Sasha (Alina Grigore) i Romi (Robi Urs) zawdzięczają życie, ponieważ matka chciała tę ciążę usunąć. Niewinne spotkanie kończy się prawdziwym rodzinnym „trzęsieniem ziemi”.

Nieprawi, reż. Adrian Sitaru
Produkcja: Rumunia / Francja / Polska
Obsada: Adrian Titieni, Alina Grigore, Robi Urs, Bogdan ALbulescu, Cristina Oltenau
Dystrybutor: Madness
W kinach od 13 stycznia 2017 roku

Dodaj komentarz