Polska Architektura XXL

Startuje kolejna, dziewiąta już edycja plebiscytu Polska Architektura XXL, w którym internauci i eksperci wybierają najciekawsze tegoroczne realizacje architektoniczne.

Polska Architektura XXL (źródło: materiały prasowe organizatora)

Polska Architektura XXL (źródło: materiały prasowe organizatora)

Grupa Sztuka Architektury do 20 stycznia zbiera informacje o najciekawszych projektach publicznych i prywatnych zrealizowanych w 2016 roku. Projekty można zgłaszać w trzech kategoriach: kubatura, wnętrza i krajobraz. Wyniki tych poszukiwań zostaną w lutym poddane pod głosowanie internautów oraz profesjonalnego jury, w skład którego wejdą architekci oraz laureaci poprzednich edycji plebiscytu. Wyniki głosowania zostaną zaprezentowane podczas uroczystej gali, gdzie prezentowana będzie także wystawa prac nagrodzonych oraz nominowanych do udziału w plebiscycie. Następnie wystawa objedzie całą Polskę, towarzyszyć jej będą wykładów na temat wyróżnionych realizacji.

Plebiscyt już od lat jest najbardziej otwartym i rozbudowanym, dorocznym podsumowaniem stanu polskiej architektury. W jego ramach zależy nam przede wszystkim na skatalogowaniu najciekawszych realizacji w poszczególnych obszarach projektowania. Sama rywalizacja jest oczywiście także bardzo ciekawa, ale wtórna wobec naszych ambicji encyklopedycznych. Zapraszamy więc wszystkich do zgłaszania ciekawych realizacji i podsumowania w ten sposób aktualnego stanu polskiej architektury – powiedział prof. Krzysztof Sołoducha, redaktor naczelny Grupy Sztuka Architektury.

Polska Architektura XXL
Termin zgłoszeń: 20 stycznia 2017 roku
Grupa Sztuka Architektury

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR