My’16 Najlepsze Dyplomy ASP we Wrocławiu

Po raz trzynasty w galerii Awangarda BWA Wrocław zostaną pokazane dyplomy absolwentów wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. W tym roku zaprezentowanych jest 12 najlepszych dyplomantów z każdego wydziału i kierunku uczelni.

My'16 Najlepsze Dyplomy ASP we Wrocławiu (źródło: materiały prasowe organizatora)

My'16 Najlepsze Dyplomy ASP we Wrocławiu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Prezentacja najlepszych dyplomów to wydarzenie, które od 2004 roku łączy wspólny wysiłek Akademii Sztuk Pięknych i BWA Wrocław w przedstawieniu najnowszej wrocławskiej sztuki współczesnej. Wystawa w 2016 roku jest trzynastą w historii prezentacją i trzecią po radykalnej zmianie formuły. Do niedawna wszystkie cztery galerie BWA Wrocław co roku prezentowały dyplomy wszystkich absolwentów. „Były to przedsięwzięcia niezwykle rozległe, w których starano się bez spojrzenia krytycznego uchwycić pewnego ducha uczelni” – mówi Patrycja Sikora, kuratorka i historyczka sztuki z BWA Wrocław.

W galerii Awangarda zostaną pokazane najlepsze projekty, które przemieniły studentów w absolwentów wrocławskiej uczelni. Z każdego kierunku zostanie pokazany najlepszy dyplom. Tegoroczna edycja, podobnie jak ubiegłoroczna ma charakter bardziej elitarny. Z ponad setki przystępujących do obron wyłoniono jedynie 12 wyróżnionych do udziału w wystawie. Tegoroczni dyplomanci nominowani do nagrody finansowej, fundowanej przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego to: Wiktoria Bendiuk, Karolina Buczkiewicz, Magdalena Grudzień, Patrycja Kryszczuk, Weronika Leciak, Katarzyna Miściur, Jagoda Nowak, Ignacy Oboz, Łukasz Orfinak, Agnieszka Tali, Anita Welter, Dominika Ziober-Król.

Na My’16 Najlepsze dyplomy to wydarzanie, na które z niecierpliwością czekają nie tylko studenci i profesorowie, ale także wrocławskie środowisko artystyczne, skupione wokół sztuki współczesnej. „Wystawa najlepszych dyplomów magisterskich, prezentowana po raz czwarty w gościnnych przestrzeniach Galerii Awangarda BWA Wrocławiu, oczekiwana przez widzów, krytyków i kuratorów, stanowić może zatem swoisty pryzmat, poprzez który dojrzeć można kierunki, w które skierowana zostanie twórcza siła młodego pokolenia artystów” – mówi dr hab. Beata Mak-Sobota prorektor ds. dydaktycznych i studenckich ASP im. E. Gepperta we Wrocławiu.„ Jest to również sposobność, by młodzi adepci sztuk plastycznych poznali uczucie szerszej konfrontacji z widzem, odbiorcą, co możliwe jest za sprawą wieloletniej już współpracy z BWA Wrocław w tym zakresie” – dodaje.

Patrycja Kryszczuk (źródło: materiały prasowe organizatora)

Patrycja Kryszczuk (źródło: materiały prasowe organizatora)

My’16. Najlepsze Dyplomy ASP we Wrocławiu
Kurator wystawy: Michał Hrisulidis
Organizator: Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
Od 16 grudnia 2016 roku do 5 lutego 2017 roku
galeria Awangarda BWA Wrocław

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR