Ubezpiecz, zanim będzie za późno

Miłośnicy zabytkowych samochodów z wielu powodów nabywają nowe klasyki. Jedni chcą spędzać swój wolny czas na restaurowaniu swojego pojazdu, gdyż sprawia im to przyjemność, a jeszcze inni chcą móc czasami przejechać się topowym oldtimerem. Posiadacze kultowych modeli mają również doskonały pretekst, by pojawiać się na corocznych zlotach miłośników zabytkowych samochodów.

(źródło: materiały prasowe)

(źródło: materiały prasowe)

Coś więcej niż hobby

Nie każdy musi pałać miłością do klasyków. Podobnie jest w przypadku kina czy muzyki. Niektórzy z nas uwielbiają oglądać stare filmy, a inni podczas oglądania czarno-białych filmów zasypiają. W przypadku muzyki również mówi się, że do prawdziwej klasycznej muzyki trzeba dojrzeć. Teraz młodzi ludzie rzadko kiedy wracają do kawałków z ubiegłego stulecia. I tak samo właśnie jest w przypadku samochodów zabytkowych. Jeśli jednak oldtimery robią na Tobie niemałe wrażenie to jest duża szansa, że zainteresowanie tego typu samochodami przerodzi się w prawdziwą pasję.

Pasjonaci i miłośnicy zabytków uwielbiają spędzać czas na różnego rodzaju zlotach i rajdach starych samochodów. Jest to dla nich wspaniały czas, kiedy mogą wymieniać się wiedzą o ulubionej marce czy modelu. Zazwyczaj na tego typu wydarzenia zjeżdżają się posiadacze prawdziwych klasyków, dzięki czemu można je pooglądać z bliska lub nawet przejechać się nimi. Z czasem zapragniesz osobiście stać się właścicielem takiego cacka.

Miej głowę na karku

Odpowiednie dbanie o nowo zakupiony oldtimer to nie wszystko. Nie wystarczy również zamknąć pojazd w garażu, by zabezpieczyć go przed losowymi sytuacjami, które mogą narazić auto na wystąpienie uszkodzeń. Nieszczęśliwe wypadki mogą wydarzyć się naprawdę wszędzie i jeśli w porę tego nie przewidzisz, to naprawa ewentualnych uszkodzeń może Cię drogo kosztować. Dobrym pomysłem jest inwestycja w korzystne ubezpieczenie dla samochodów zabytkowych, które zagwarantuje nam wypłatę odszkodowania nawet w skrajnych przypadkach, których nie przewidują ubezpieczenia dla zwykłych pojazdów. Classic Car Insurance wypłaci Ci środki nawet wtedy, gdy Twój samochód ulegnie uszkodzeniu na uwielbianym przez Ciebie zlocie czy rajdzie klasyków. Dzięki temu ubezpieczeniu będziesz mógł również bez obaw wypożyczać swój ukochany samochód, gdyż w przypadku wystąpienia szkód z winy osób trzecich ubezpieczyciel wypłaci Ci środki na ich naprawę. Przemyśl dobrze kwestię ubezpieczenia swojego klasyka, aby później nie żałować podjętych decyzji.

Dodaj komentarz