no pain no game

Goethe-Institut & Centrum Sztuki WRO prezentują wystawę no pain no game grupy  /////////fur////.

„No pain no game” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„No pain no game” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Określaną jako „najbardziej bolesną wystawę świata”, podczas dotychczasowych prezentacji w Krakowie, Berlinie, Frankfurcie, Budapeszcie, Wilnie, Pradze, Lublanie, Tallinie i Koszycach obejrzało już ponad 100 000 zadowolonych widzów. Teraz będzie ją można oglądać, a nawet podjąć z nią grę w Centrum Sztuki WRO.

Wchodzące w jej skład, stworzone z poczuciem humoru interaktywne obiekty i instalacje – rodzaj maszyn do gry z publicznością – zachęcają do zabawy, jednocześnie krytycznie odnosząc się do mechanizmów interakcji ze współczesnymi urządzeniami.

Gra komputerowa, która boleśnie karci za popełnione błędy, labirynt sterowany śpiewem, symulator giełdowy, ale też koncertowy, maszyna do generowania przemówień… Volker Morawe i Tilman Reiff, czyli //////////fur//// („fur”, ang. futro) dążą do umożliwienia zmysłowego doświadczania sztuki, zmuszając przy tym odbiorców do wykraczania poza strefę komfortu.

Określany przez niektórych jako „artystyczni sadyści” duet /////////fur//// to Volker Morave i Tilman Reiff – autorzy maszyn, instalacji i gier, prezentowanych m.in. w najbardziej znanych muzeach i galeriach na świecie. Intrygują, prowokują, zachwycają i zdobywają prestiżowe nagrody, m.in. Prix Ars Electronica Honorary Mention, Japan Media Arts Festival Award, czy International Media Art Award, przyznawaną przez Centrum Sztuki i Technologii Mediów ZKM w Karlsruhe.

Wystawa no pain no game została przygotowana przez //////////fur//// na zamówienie Goethe-Institut. We Wrocławiu projekt jest w ramach polsko-niemieckiego roku jubileuszowego 2016 zorganizowanego przez Goethe-Institut i Ministerstwo Spraw Zagranicznych RFN z okazji 25-lecia traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy.

Wernisaż zaplanowany na 16 grudnia o godz. 18.00 jest przygotowywany ze znanym wrocławskim kolektywem kulinarnych aktywistów Food Think Tank.

no pain no game. /////////fur////
Od 16 grudnia 2016 roku do 26 lutego 2017 roku
Wernisaż 16 grudnia 2016 roku, godz. 18.00
Centrum Sztuki WRO we Wrocławiu

Dodaj komentarz