Wrocławski Salon Sztuk Pięknych na Dworcu Głównym

Niemal 100 dzieł 15 różnych artystów wrocławskich nawiązuje zaskakujący dialog współpracując ze sobą w niezwykłej ekspozycji w mia ART GALLERY na Dworcu Głównym PKP we Wrocławiu.

Anna Malicka-Zamorska, „Wilk niebieski”, 2015 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Anna Malicka-Zamorska, „Wilk niebieski”, 2015 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Gotowe kolekcjonerskie zestawy, manifesty i smaczki, zachwycające niecodzienne spotkania. Od wielkich dzieł, po maleńkie szkice i notatki artystyczne, od klasyków po młodych. Do 20 grudnia potrwa wystawa wrocławskich artystów, na której można sprawdzić, jak fantastycznie wspierają się wilki Anny Malickiej-Zamorskiej z energetycznym malarstwem Zdzisława Nitki, czy odkryć, w jak niezwykły sposób podgląda się medytacyjne prace Konrada Jarodzkiego poprzez wnętrza niespokojnych rzeźb ceramicznych Katarzyny Koczyńskiej-Kielan.

Marzycielskie klimaty jakie łączą malarstwo Wojtka Kielara z ceramiką Krystyny Cybińskiej stanowią wyjątkowe połączenie, a energia prac Józefa Hałasa i mocna narracja Natalyi O., czy Anny Kołodziejczyk spaja całość w ciekawą kompozycję. Prezentowane są również najnowsze prace malarstwa i rzeźby Piotra Bukiewicza i Michała Marka. Niezwykłym w swej precyzji prace Renaty Bryjanowskiej oglądane przez pryzmat spektakularnych rzeźb form ceramicznych Bożeny Sacharczuk dopełniają witalność Rafała Chojnowskiego, czy wydrapywane kolory Lva Sterna.

„Wrocławski Salon Sztuk Pięknych” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Wrocławski Salon Sztuk Pięknych” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wrocławski Salon Sztuk Pięknych
Od 6 do 20 grudnia 2016 roku
mia ART GALLERY na Dworcu Głównym PKP we Wrocławiu

Dodaj komentarz