Wystartował Weekend Zamknięcia ESK

W czasie czterodniowego finału Programu Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu odbędzie się ponad sto wydarzeń. Od 15 do 18 grudnia mieszkańcy i turyści będą mogli korzystać z wyjątkowo bogatej oferty kulturalnej przygotowanej specjalnie na tę okoliczność.

Weekend Zamknięcia Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Weekend Zamknięcia Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Weekend zamknięcia będzie obfitował w wydarzenia muzyczne. Wśród nich znajdą się unikatowe koncerty, takie jak Festiwal Przyjaźni, czyli 15-lecie działalności wrocławskiej grupy OCN, największe w Europie silent disco oraz koncert zespołu We Draw A w ramach festiwalu WROsound. Odbędzie się także koncert z okazji 10-lecia Chóru NFM i finałowy koncert Chóru Komentujących Wrocławian. Nie zabraknie także atrakcji dla fanów Opery Wrocławskiej: 16 grudnia swoją premierę będzie miał Trubadur Giuseppe Verdiego, a już 17 grudnia będzie można zwiedzić kulisy tej instytucji.

Powodów do narzekań nie będą mieli także miłośnicy literatury. W Hali Stulecia odbędzie się Słuchowisko, podczas którego Małgorzata Foremniak, Arkadiusz Jakubiak i Robert Więckiewicz będą odczytywać fragmenty utworów Mrożka i innych polskich twórców.

Weekend Zamknięcia to także dni otwarte dla sztuki. Od 16 do 18 grudnia bezpłatnie będzie można zobaczyć wystawy Photography Never Dies, ekspozycję Wrocław 1945–2016 oraz Lwów, 24 czerwca 1937. Miasto, Architektura, Modernizm. Zostanie obniżona opłata za wstępy na wystawy Summer rental i Wrocławska Europa.

Wrocławskie place i ulice zamienią się w sceny teatralne: nie zabraknie pokazów teatrów ulicznych, artystycznych pokazów dla dzieci i dorosłych. W międzyczasie wrocławianie w wybranych kawiarniach i restauracjach będą mogli skosztować dań z Wrocławskiej Książki Kucharskiej.

Weekend Zamknięcia Programu Europejskiej Stolicy Kultury
Od 15 do 18 grudnia 2016 roku
Wrocław

Dodaj komentarz