• 2016-12-13

Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie

Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie to najnowszy film Paolo Genovese, twórcy Niedojrzałych. Ten kameralny komediodramat jest jednym z największych przebojów włoskich kin 2016 roku. Jedną z głównych ról w filmie gra – uwielbiana zarówno w Italii, jak i w Polsce – Kasia Smutniak.

„Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”, reż. Paolo Genovese (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”, reż. Paolo Genovese (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Siedmioro długoletnich przyjaciół spotyka się na kolacji. Dla urozmaicenia wieczoru rozpoczynają zabawę polegającą na dzieleniu się między sobą treścią każdego SMS-a i e-maila, które otrzymują w trakcie spotkania, a także treścią odbytych w tym czasie rozmów telefonicznych. Kiedy tym samym wiele tajemnic zaczyna wypływać na światło dzienne, niewinna gra rodzi konflikty, które niełatwo będzie zażegnać.

Paolo Genovese – przyszedł na świat 20 sierpnia 1966 roku w Rzymie. Studiował ekonomię i biznes. Karierę rozpoczął w prestiżowej agencji reklamowej McCann Erickson, dla której wyreżyserował ponad sto spotów, zgarniając za niektóre z nich najważniejsze branżowe nagrody. W roku 1998 z kolegą po fachu, Lucą Miniero, stworzył duet reżyserski z ambicjami wychodzącymi poza świat reklamy. Zaczęli od krótkiego metrażu, by w 2002 roku zaprezentować ciepło przyjętą przez krytyków pełnometrażową komedię Incantesimo napoletano. Samodzielnie za kamerą stanął Genovese w roku 2010, realizując świąteczną komedię La banda dei Babbi Natale. Następni w kolejce Nieznajomi (2011) zapewniły reżyserowi rozgłos poza Italią.

Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie, reż. Paolo Genovese
Dystrybutor: Aurora Films
W kinach od 6 stycznia 2017 roku

Dodaj komentarz