Część zamiast całości

Co wyrzucacie? Karina Marusińska zagląda do śmietnika, do gardła i dalej – do brzucha, jelit. To, czego nie uda się zmienić w energię, ucieka przez ciało. To, czego nie potrzebujemy, wyrzucamy. Na czym polega selekcja materiałów w tej nieustającej przemianie? I czego próbuje się pozbyć autorka wystawy?

Karina Marusińska, fot. Alicja Kielan (źródło: materiały prasowe organizatora)

Karina Marusińska, fot. Alicja Kielan (źródło: materiały prasowe organizatora)

Karina Marusińska – urodziła się w 1983 roku, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu ze Wzornictwa, Projektowania Ceramiki (2003–2008). Odbyła studia w ramach programów stypendialnych na Uniwersytecie Pais Vasco w Bilbao, Hiszpania (2007), w Instytucie Ceramiki w Guebwiller, Francja (2008), studia podyplomowe Design Management prowadzone przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego i Kolegium Gospodarki Światowej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (2009–2010) oraz International Post-Graduate Course Kaolin Art and Design in Contemporary Ceramics w ENSA Limoges, Francja i Jingdezhen, Chiny (2013–2014). Pracuje na wrocławskiej ASP jako asystentka w II Pracowni Projektowania Ceramiki Użytkowej (od 2010). Doktorantka na Wydziale Ceramiki i Szkła (od 2012). Artystka interdyscyplinarna, dydaktyk, animatorka społeczno-kulturalna. Prowadzi działalność organizatorską i popularyzatorską. Członkini kolektywu Food Think Tank, grupy performerskiej Łuhuu! i nieistniejącej już grupy projektowej Wzorowo.

Związek z ceramicznym materiałem i rzemiosłem nie determinuje całokształtu jej twórczości. Działa w określonych kontekstach socjokulturowych, sięgając po różnorodne media (m. in. performance, video, rzeźbę, instalację). Podejmuje próby łączenia sztuki, dizajnu i edukacji ze społecznym aktywizmem. Eksploruje zagadnienia szeroko pojętej kultury materialnej, zrównoważonego rozwoju, etyki, form oporu, tabu, brudu i higieny, procesów destrukcji, błędów i niedoskonałości, kobiecości i cielesności. Penetruje przestrzeń pomiędzy tym, co użytkowe–nieużytkowe, unikatowe–masowe, trwałe–jednorazowe, stare–nowe, publiczne–prywatne.

Karina Marusińska, fot. Alicja Kielan (źródło: materiały prasowe organizatora)

Karina Marusińska, fot. Alicja Kielan (źródło: materiały prasowe organizatora)

Karina Marusińska. Część zamiast całości
Kuratorzy: Dominika Drozdowska, Michał Grzegorzek
Od 15 grudnia 2016 do 4 lutego 2017 roku
Wernisaż: 15 grudnia 2016 roku, godz. 19.00
galeria SiC! BWA Wrocław

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR