• 2016-12-10

Sopocka podróż w głąb świata fotografii

Od 14 do 18 grudnia w Spocie będą się odbywały liczne wystawy w przestrzeni miasta, spotkania autorskie oraz warsztaty z artystami. 14 grudnia rusza druga edycja festiwalu W ramach Sopotu.

„W ramach Sopotu 2016” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„W ramach Sopotu 2016” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Głównym punktem programu jest wystawa złożona z prac, które powstały w ramach tegorocznych rezydencji artystycznych w Sopocie. Podczas procesu tworzenia autorzy posiadali pełną wolność artystyczną zarówno w doborze tematów, jak i środków do realizacji. Jedynym wspólnym mianownikiem jest miejsce akcji Sopot.

W świat ingerencji w sopocką architekturę, urbanistyczną konfabulację i rozliczenie z przeszłością zabierze nas duet Jacek Kołodziejski/Anna Łoskiewicz Zakrzewska. Nieuświadomioną nieobecność pasażerów podmiejskiej kolei skm uchwycił z kolei na sopockim dworcu Jacek Piotrowski. Prace Magdy Wuensche i Agnieszki Samsel prezentują więź pierwotną człowieka z naturą, którą w dzisiejszych czasach odbiera nam cywilizacja. Humanistyczne portrety koni stworzyli Zosia Zija i Jacek Pióro. Natomiast Wojtek Wieteska prezentuje fotografie będące reportażowym zapisem, osobistym haiku jego pobytu w Sopocie. Estetyzująca forma większej pracy zestawiona jest z echem wspomnień wydeptanych kroków na molo, dokumentowanych niedbale telefonem komórkowym – podsumowuje Tomasz Bergmann, dyrektor artystyczny Festiwalu.

W ramach Sopotu to również spotkania autorskie z rezydentami Festiwalu: Jackiem Kołodziejskim, Zosią Ziją i Jackiem Pióro, Jackiem Piotrowskim, Magdą Wuensche i Agnieszką Samsel oraz Wojtkiem Wieteską. Festiwal odbywa się nie tylko w Państwowej Galerii Sztuki, ale całe miasto Sopot jest miejscem ekspozycji fotografii na najwyższym poziomie.

Prace artystów będzie można podziwiać także w Sopot Centrum, Hotelu Molo, klubie Sfinks czy klubogalerii Dwie Zmiany, która jest naszym klubem Festiwalowym. Wyjątkowym wydarzeniem będzie „Muza czasu dorastania” – slideshow Jacka Piotrowskiego z improwizowanym koncertem Dick4Dick – dodaje Patrycja Tuchanowska-Ruszkiewicz, koordynator Festiwalu.

Uczestnicy festiwalu mają też możliwość udziału w warsztatach z wybranymi fotografikami, poruszającymi aspekty portretu, pracy w studio z modelem oraz idei artystycznych, czyli oryginalnego pomysłu na zdjęcia

Wymiernym efektem festiwalu W ramach Sopotu są nie tylko wystawy, ale także awangardowy album-notes, z pracami rezydentów tegorocznej edycji. Publikacja będzie dostępna w Państwowej Galerii Sztuki podczas wernisażu inauguracyjnego 16 grudnia. Po festiwalu można będzie ją wygrać w konkursach prowadzonych na facebooku. Więcej informacji o festiwalu oraz pełny program wydarzenia dostępne na stronie festiwalu.

„W ramach Sopotu 2016” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„W ramach Sopotu 2016” (źródło: materiały prasowe organizatora)

W ramach Sopotu
Od 14 do 18 grudnia 2016 roku
Sopot

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR