Intercultural Visual Form 2016

Stowarzyszenie Formatova zaprasza do zgłaszania filmów krótkometrażowych do II edycji polsko-francuskiego projektu Intercultural Visual Form. Tegorocznym tematem jest hasło: „Nie jestem stąd”. Pokazy prac odbędą się w lutym i marcu w Paryżu oraz Trójmieście.

„Intercultural Visual Form 2016” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Intercultural Visual Form 2016” (źródło: materiały prasowe organizatora)

IVF to projekt przedstawienia artystycznych projekcji wideo w miejscach publicznych. Ma na celu zaskoczenie publiczności obecnością sztuki w jej codziennym życiu i postawienie pytań na temat dostępu do niej i tego, jaki jest jej odbiór.

Projekt odbywa się równocześnie w Polsce i we Francji. Do udziału można zgłaszać dowolne formy audiowizualne (dokumenty, fabuły, animacje) o maksymalnej długości 5 min. Członkowie stowarzyszenia Formatova wybiorą filmy, które będą prezentowane podczas projekcji IVF w Trójmieście i w Paryżu. Prace artystów z Polski będą prezentowane we Francji i na odwrót.

Polsko-francuskie stowarzyszenie Formatova zostało założone w styczniu 2015 roku w Paryżu. Jego głównym celem jest promocja sztuki audiowizualnej w przestrzeniach publicznych krajów europejskich. Członkom stowarzyszenia zależy także na promowaniu młodych lub nieznanych jeszcze artystów poprzez umożliwienie im przedstawienia swojej sztuki poza miejscami, które tradycyjnie są do tego przeznaczone.

Pierwsza edycja IFV odbyła się w 2016 roku w Paryżu, gdzie przedstawione zostały prace studentów regionu Ile-de-France, zgromadzone wokół tematu międzykulturalności. Wybrane prace były wyświetlane w budynkach Sorbony i innych uczelni wyższych, a publiczność w głosowaniu wybrała te, które najbardziej jej się podobały.

2. Intercultural Visual Form 2016
Rejestracja do 10 stycznia 2017 roku
Polska, Francja

Dodaj komentarz