• 2016-12-02

Polski Balet Narodowy w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

4 grudnia w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur Polski Balet Narodowy zaprezentuje trzy balety jednoaktowe. To będzie pierwsza wizyta Polskiego Baletu Narodowego w Lublinie.

„Polski Balet Narodowy” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Polski Balet Narodowy” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Czołowa polska formacja baletowa pod dyrekcją Krzysztofa Pastora, pracująca na co dzień w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie, wybrała dla lublinian ze swojego bogatego repertuaru trzy balety jednoaktowe, które odzwierciedlają jej szeroki wachlarz zainteresowań programowych: od wielkiej klasyki aż po awangardę.

Będzie można zobaczyć słynne Chopiniana w klasycznej rosyjskiej choreografii Michaiła Fokina z muzyką zorkiestrowanych utworów wielkiego polskiego romantyka. Krzysztof Pastor pokaże wreszcie w Warszawie jedno ze swoich ostatnich osiągnięć – Bolero do muzyki Ravela, które po premierze w Amsterdamie zagościło już także w repertuarach teatrów operowych Wilna i Rygi. Trzyczęściowy spektakl zamyka jeszcze inny przebojowy balet Krzysztofa Pastora – Moving Rooms z muzyką Alfreda Schittke i Henryka Mikołaja Góreckiego.

Polski Balet Narodowy
4 grudnia 2016 roku, godz. 18.00
Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

Dodaj komentarz