• 2016-12-01

Not To Be Seen – jak ukrywać obiekty przed samymi sobą

Wystawa Not To Be Seen – jak ukrywać obiekty przed samymi sobą to dwuetapowy projekt, którego pierwsza odsłona zostanie zaprezentowana 5 grudnia w Atelier WRO, a drugą będzie można oglądać w marcu 2017 w Centrum Sztuki WRO.

„Not To Be Seen – jak ukrywać obiekty przed samymi sobą” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Not To Be Seen – jak ukrywać obiekty przed samymi sobą” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Autorami wystawy są uznani intermedialni artyści – Przemysław Jasielski oraz pochodzący z Austrii Rainer Prohaska – którzy tym razem postanowili zaprosić widza do udziału w nie do końca oczywistej ekspozycji.

Przybierze ona formę pracowni, w której odbiorca będzie mógł wejść w rolę artysty i krok po kroku prześledzić niewidoczny zazwyczaj proces twórczy. Za pomocą grupy prezentowanych obiektów, artyści podejmą z publicznością specyficzną grę, prowokując ją jednocześnie do większego niż zazwyczaj zaangażowania się w odbiór sztuki.

Interaktywne prace Jasielskiego i Prohaski w intrygujący sposób ukrywają same siebie. Artyści sprytnie wykorzystują technologię tak, by możliwe było popełnianie nowego rodzaju błędów, czy też robienia rzeczy celowo nieefektywnych. Tym samym stawiają pytanie o to, w jaki sposób możliwość ta wpływa na nasze wybory i poczucie wolności w kontekście rozwoju technologicznego.

Przemysław Jasielski, Rainer Prohaska | Not to be seen – jak ukrywać obiekty przed samymi sobą
5 grudnia 2016 roku
Atelier WRO we Wrocławiu

Dodaj komentarz