• 2016-11-30

Uriah Heep w Polsce

Sny o magach, historie o czarnych damach, mnóstwo scenicznej magii i rockowego czarnoksięstwa na pewno nawiedzą każdego, kto wybiera się na jeden z trzech koncertów ikony światowego hard rocka. Legendarna formacja wystąpi w Katowicach, Poznaniu oraz Gdańsku.

Uriah Heep (źródło: materiały prasowe organizatora)

Uriah Heep (źródło: materiały prasowe organizatora)

Malownicze i charyzmatyczne Uriah Heep wystąpi w porywającym i niesamowitym show. Grupa kierowana od 1968 roku przez założyciela i gitarzystę Micka Boxa z dekady na dekadę kształtowała muzyczne schematy, zacierała granice oraz łamała stereotypy. Swoją twórczością wychodziła na barykady i zacierała bariery – torując sobie zasłużenie miejsce w tak zwanej wielkiej czwórce hard rocka.

Posiadają na swoim koncie dziesiątki utworów stanowiących kanon muzyki rockowej. Ich występy kipią żywiołowością i choć Panowie spędzili ze sobą na światowych scenach tysiące koncertów – chemii między nimi nie brakuje.

Lady in Black, July Morning, Easy Livin’, Gypsy, Rainbow Demon, Free And Easy… można by długo wymieniać, a litania tytułów to recepta na udany koncert. Tym bardziej że większość twórczości Uriah Heep to same rockowe przeboje.

W ciągu trzech wieczorów w Polsce zabrzmią utwory-ikony, ballady uznane przez krytyków na całym świecie za najwybitniejsze w historii muzyki rockowej oraz być może… utwory nigdy nie grane w Polsce.

Uriah Heep 
2 grudnia 2016 roku: Mega Club w Katowicach
3 grudnia 2016 roku: Klub B17 w Poznaniu
4 grudnia 2016 roku: Klub B90 w Gdańsku

Dodaj komentarz