• 2016-11-30

Szymon Nehring w Nowym Świecie Muzyki

2 grudnia w Nowym Świecie Muzyki w Warszawie odbędzie się koncert Szymona Nehringa, który we wrześniu wraz z Orkiestrą Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa – Sinfoniettą Cracovią pod batutą Krzysztofa Pendereckiego oraz Jurka Dybała nagrał oba koncerty Chopina.

Szymon Nehring (źródło: materiały prasowe organizatora)

Szymon Nehring (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wszystkie parametry akustyczne i techniczne dobrano tak, by to nagranie najwybitniejszego polskiego uczestnika ostatniego konkursu chopinowskiego zyskało walor nagrania audiofilskiego, m.in. przejrzysta akustyka sali znakomicie nadająca się do pokazania walorów brzmieniowych instrumentów, wśród których najważniejszy to, specjalnie na tę okazję przygotowany i dostarczony, fortepian Steinway.

Niezwykły fortepian Steinway & Sons model D, który wykorzystano do nagrania na co dzień znajduje się w Pianosalonie Steinway & Sons w Warszawie. Instrument słynie z niezwykłego brzmienia a swoją duszą urzekł wielu znanych pianistów wśród których znaleźli się m.in. Enio Moricone, Wadym Kolodenko, Seong-jin Cho i Eugen Indijc.

Nowy Świat Muzyki to miejsce, które w sposób innowacyjny łączy muzykę, sztukę i turystykę. To 900m2 przestrzeni do wypełnienia marzeniami, pomysłami i inicjatywami, otwarte na współpracę i partnerstwa.

Szymon Nehring
2 grudnia 2016 roku, godz. 18.00
Nowy Świat Muzyki w Warszawie

Dodaj komentarz