• 2016-11-30

Mikromusic w kwietniu

Dwupłytowy album Mikromusic w kwietniu to zapis trasy koncertowej, która odbyła się w kwietniu 2016 roku. Zespół, razem ze Skubasem, odwiedził dwanaście miast w Polsce, rejestrując koncerty, reakcje publiczności oraz unikalną energię panującą podczas grania na żywo. Promuje je teledysk do singla Nie umrę. Album jest dostępny od 29 listopada poprzez sklepy internetowe zespołu i wydawcy – yMusic oraz w trakcie koncertów.

Mikromusic, „Mikromusic w kwietniu” – Okładka autorstwa Christera Karlstada (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Mikromusic, „Mikromusic w kwietniu” – Okładka autorstwa Christera Karlstada (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Mikromusic w kwietniu to trzeci album koncertowy wrocławskiego zespołu. Tym razem jest to dwupłytowy zapis audio z dwunastu koncertów nagranych podczas wiosennej trasy. W trakcie wszystkich występów towarzyszył zespołowi Skubas, z którym Mikromusic współpracował wcześniej m.in. przy nagraniu singla Bezwładnie.

Album promuje singiel Nie umrę, do którego powstał klip pokazujący życie koncertowe na scenie, ale co ciekawsze, także poza nią. Teledysk chwyta zespół w trakcie prób, odnotowuje momenty pokonywania licznych kilometrów po Polsce, a także rejestruje chwile tuż przed występem. Autorką pomysłu oraz realizatorką klipu jest Natalia Grosiak.

Album jest kapsułą, która zawiera energię panującą podczas trasy koncertowej zespołu. W tle muzyki słychać głosy publiczności, jej śpiew, oklaski, krzyki, czyli wszystko to, co muzyków napędza do pracy i daje radość z jej wykonywania – mówi Natalia Grosiak.

W nagranie i przygotowanie płyty był zaangażowany cały zespół. Piotr Pluta nagrał wszystkie koncerty na laptopie pożyczonym od Adama Lepki (trębacz Mikromusic). Potem Dawid Korbaczyński (gitarzysta i współzałożyciel zespołu) i Łukasz Sobolak (perkusista) przez kilka dni wybierali najlepsze wersje piosenek. W końcu nadszedł czas na miks, nad którym mnóstwo czasu spędził Robert Szydło (bas), a pomagał mu Korbaczyński.

Koncertowa płyta będzie miała nietypową dystrybucję – album będzie można kupić tylko poprzez sklepy internetowe zespołu oraz managementu yMusic jak również podczas koncertów.

Mikromusic i Skubas | Mikromusic w kwietniu
Premiera: 29 listopada 2016 roku
yMusic

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR