Kolejny Projekt Art+Science Meeting w Łaźni w Gdańsku

W Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku od 25 listopada można oglądać wystawę Zgiń i znów się przemień! Sztuka i nauka jako możliwość domniemana w ramach projektu Projekt Art+Science Meeting.

Dmitry Morozov, „Reading my body” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dmitry Morozov, „Reading my body” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Projekt Art+Science Meeting, realizowany od 2011 roku przez Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku, jest przedsięwzięciem, które łączy świat nauki i sztuki. Wielu wydaje się, że są to dziedziny całkowicie oddzielne,  tymczasem projekt A+SM uświadamia, że często są sobie pokrewne i wzajemnie inspirujące.

Tegoroczną koncepcję wystawy prezentowanej w CSW Łaźnia, w ramach projektu Art+Science Meeting oraz towarzyszącego mu programu edukacyjnego opracował Dmitry Bułatow – rosyjski kurator. Na wystawie będą prezentowane prace artystów z całego świata. Współczesna nauka stara się jednocześnie zrozumieć i przezwyciężyć szereg praw natury – co przywodzi na myśl słynną maksymę Goethego Stirb und werde – umrzyj i przeżyj odnowę, zaniknij i stań się.

Więcej na stronie Wydarzenia.o.pl

Artyści: James Auger i Jimmy Loizeau, Dmitry ::vtol:: Morozov, Louise-Philippe Demers, Where Dogs Run: Olga Inozemtseva, Natalia Grekhova, Alexey Korzukhin, Thomas Feuerstein, Heather Dewey-Hagborg, Pedro Lopes, Verena Friedrich

Zgiń i znów się przemień! Sztuka i nauka jako możliwość domniemana
Kurator: Dmitry Bulatov
Koordynacja: Jolanta Woszczenko
Od 25 listopada 2016 roku do 29 stycznia 2017 roku
Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku

Dodaj komentarz