• 2016-11-28

Wiolonczela solo

30 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury Dom Harcerza w Krakowie odbędzie się koncert Krzysztofa Sadłowskiego Wiolonczela solo.

 Krzysztof Sadłowski, „Wiolonczela solo” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Krzysztof Sadłowski, „Wiolonczela solo” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Krzysztof Sadłowski koncertował w Niemczech, Francji, Estonii, Anglii, Szwajcarii i Walii. Na zaproszenie skrzypka Nigela Kennedy’ego został członkiem Orchestra Of Life, z którą koncertował w najbardziej prestiżowych salach Europy (m.in. Filharmonia Berlińska, Filharmonia w Kolonii, Filharmonia w Monachium, Gewandhaus w Lipsku, Palais des Congres, Royal Festival Hall, Royal Albert Hall, Birmingham Symphony Hall czy Bridgewater Hall w Manchester).

W 2010 roku ukazała się wydana przez Akademię Muzyczną w Krakowie płyta Chopin – aktualność piękna, na której wraz z Marią Sławek i Piotrem Kosińskim nagrał Trio fortepianowe g-moll op. 8 F. Chopina. W 2011 roku otrzymał wyróżnienie z rąk rektora Akademii Muzycznej w Krakowie dla studentów najlepiej reprezentujących Uczelnię. Wraz z Danielem Stabrawą (koncertmistrzem Filharmoników Berlińskich), Marią Stabrawą, Ewą Szczepańską- Chwast i Piotrem Kosińskim nagrał album z dziełami Juliusza Zarębskiego i Fryderyka Chopina, który został zaprezentowany przez muzyków w Kammermusiksaal w Filharmonii Berlińskiej. Płyta została nominowana do nagrody fonograficznej Fryderyki 2013 w kategorii Album Roku.

Krzysztof Sadłowski jest również koncertmistrzem orkiestry CORda Cracovia. Zespół ten współpracował z wybitnymi artystami (Krzysztof Penderecki, Jerzy Maksymiuk, Marek Moś, Tadeusz Strugała, Daniel Stabrawa). W 2013 roku na Wawelu, Krzysztof Sadłowski wykonał jako jeden z solistów Concerto Grosso na trzy wiolonczele Krzysztofa Pendereckiego. Koncert z okazji 80. urodzin kompozytora poprowadził Jerzy Maksymiuk.

Umiejętności wykonawcze doskonali na licznych kursach solowych i kameralnych, prowadzonych przez wybitnych pedagogów, m.in. przez Kazimierza Michalika, Michaela Flaksmana, Tomasza Strahla, Michała Dmochowskiego, Claudio Bohorqueza, Marka Mosia, Juliusa Bergera. W 2010 roku był stypendystą fundacji Sapere Auso. W 2015 roku został laureatem Międzynarodowego Konkursu Interpretacji Muzycznej w Krasiczynie.

Krzysztof Sadłowski | Wiolonczela solo
30 listopada 2016 roku, godz. 19.00
Młodzieżowy Dom Kultury Dom Harcerza w Krakowie

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR