• 2016-11-28

Nowa produkcja Grzegorza Zaricznego

Od 9 grudnia w kinach będzie można zobaczyć poruszający film Fale Grzegorza Zaricznego – twórcy nagrodzonego Grand Prix na Sundance Film Festival za produkcję Gwizdek oraz wielokrotnie wyróżnianego na polskich festiwalach, w tym na Nowych Horyzontach oraz w Gdyni.

„Fale”, reż. Grzegorz Zariczny, fot. Mirosław Sosnowski (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Fale”, reż. Grzegorz Zariczny, fot. Mirosław Sosnowski (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

W Falach, podobnie jak w nagrodzonym Złotymi Lwami Cześć, Tereska, postaci głównych bohaterek zostały odegrane przez niezwykle utalentowane, ale nie będące zawodowymi aktorkami dziewczyny.

Ania i Kasia, siedemnastolatki wchodzące w dorosłość, chcą się wydostać z rodzinnego miasta i zmienić swoje dotychczasowe życie. Marzą, aby zostać zawodowymi fryzjerkami. Póki co odbywają praktyki w niewielkim salonie. Zmiany, o których marzą, wymagają wiele wysiłku i rodzą poważny konflikt z otoczeniem. Między dziewczynami rodzi się głęboka więź. Niespodziewanie na drodze Ani staje matka, z którą dziewczyna od lat nie miała kontaktu.

Bohaterkami są dwie autentyczne dziewczyny, Ania i Kasia, które za pomocą języka filmu fabularnego postanowiły poprzez swoje postacie opowiedzieć o losie wielu dziewczyn podobnych do nich. Dziewczyn, które potrzebują być zauważone i zrozumiane – mówi Grzegorz Zariczny.

Fale, reż. Grzegorz Zariczny
Dystrybutor: Kino Świat
W kinach od 9 grudnia 2016 roku

Dodaj komentarz