Modern Stories w Galerii O.

Opera na Zamku w Szczecinie oraz Wydział Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie zapraszają mieszkańców na uroczyste otwarcie Galerii O. – nowej przestrzeni prezentacji sztuki współczesnej. Pierwszą wystawą, jaką zaprezentuje Galeria O., będzie Modern Stories Doroty Kempko. Wernisaż odbędzie się 29 listopada.

„Modern Stories” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Modern Stories” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Modern Stories powstało z potrzeby tworzenia biżuterii, która łączy tradycyjne techniki jubilerskie ze współczesną estetyką. Fascynacja klasycznymi formami i szlachetnymi kruszcami, to główne inspiracje projektantki Doroty Kempko.

Kolekcja Modern Stories wykonana jest w całości ręcznie w oparciu o tradycyjne zasady sztuki złotniczej. W kolekcji znajduje się 12 modeli pierścionków oraz 10 modeli obrączek wykonanych z białego lub żółtego 14-karatowego złota z brylantami i naturalnymi perłami w jasnym lub ciemnym kolorze w ponad 40 konfiguracjach. Całość kolekcji jest zaprojektowana tak, aby formy kolejnych modeli wynikały z tych wcześniejszych i uzupełniały się w naturalny sposób. Otwarte pierścionki są ozdobione klasycznie oprawionymi diamentami i perłami tworząc nowoczesne kompozycje.

Galeria O. otwarta będzie w każdy wtorek w godzinach 16.00–20.00.

Wystawę Modern Stories można oglądać do 20 drudnia 2016 roku.

Dorota Kempko | Modern Stories
29 listopada 2016 roku, godz. 17.00
Galeria O. w Szczecinie

Dodaj komentarz