Druga edycja Warszawskich Targów Książki Artystycznej

Już niebawem, bo w pierwszy weekend grudnia, odbędzie się druga edycja Warszawskich Targów Książki Artystycznej. Pierwsza edycja wydarzenia przyciągnęła do pawilonu Emilia ponad 6 tys. odwiedzających i zgromadziła aż 68 wydawców. Tym razem najciekawsze publikacje ze świata sztuki będzie można znaleźć w industrialnych wnętrzach studia Pin-Up przy ul. Nowogrodzkiej 84/86, gdzie jeszcze do niedawna mieściła się jedna z największych w Warszawie drukarni.

2. Warszawskie Targi Książki Artystycznej, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

2. Warszawskie Targi Książki Artystycznej, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Warszawskie Targi Książki Artystycznej powstały z inicjatywy księgarni artystycznej Bookoff i rocznika „Print Control”. To wydarzenie dla wszystkich tych, którzy oprócz wartościowej treści doceniają dopracowaną, oryginalną formę – dla miłośników druku, kolekcjonerów, osób poszukujących oryginalnych prezentów i pozycji, które rzadko występują w normalnej sprzedaży. Na ponad 500 metrach kwadratowych przestrzeni będzie można znaleźć wydawane w limitowanych nakładach artbooki i fotobooki, książki gromadzące wiedzę z różnych dziedzin kultury wizualnej – sztuki, fotografii, designu, architektury czy mody – a także najciekawsze pozycje dla dzieci. Swoje publikacje zaprezentują polskie galerie sztuki, niezależni wydawcy oraz najważniejsze, wielokrotnie nagradzane wydawnictwa z Europy i Stanów Zjednoczonych.

1. Warszawskie Targi Książki Artystycznej (źródło: materiały prasowe organizatora)

1. Warszawskie Targi Książki Artystycznej (źródło: materiały prasowe organizatora)

Warszawskie Targi Książki Artystycznej to też spotkania z artystami i wydawcami – w tym roku będzie można m.in. porozmawiać z polskimi twórcami, którzy zdecydowali się wydać swoje książki za granicą, dowiedzieć się, czym jest zdobywający coraz większą popularność risograf oraz wziąć udział w spotkaniu z wydawcami z Litwy. Targi będą też wyjątkową okazją do obejrzenia wystawy Fotograficzna Publikacja Roku 2016 oraz kolekcji rosyjskich zinów, które pokaże moskiewski kolektyw Samopal Books. Podczas tegorocznej edycji zaprezentowana zostanie również selekcja najciekawszego, polskiego self-publishingu, czyli książek tworzonych poza oficjalnym obiegiem wydawniczym – w sumie ponad 30 unikatowych publikacji.

2. Warszawskie Targi Książki Artystycznej
3 i 4 grudnia 2016 roku
Pin-Up Studio, ul. Nowogrodzka 84/86, Warszawa

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR