• 2016-11-26

The Sound of Christmas

Koncerty Świąteczne Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot to już tradycja, pozwalająca melomanom na chwilę wytchnienia i refleksji w zabieganym okresie przedświątecznej gorączki. W minionych latach sopoccy filharmonicy pod dyrekcją maestro Wojciecha Rajskiego „kolędowali” już wielokrotnie w Wejherowie, Sopocie czy Gdańsku.

„The Sound of Christmas” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„The Sound of Christmas” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Także i w tym roku Polska Filharmonia Kameralna Sopot zaprasza na wyjątkowy Koncert Świąteczny, który odbędzie się 17 grudnia w Kościele św. Jerzego w Sopocie. Wyjątkowy, gdyż orkiestra Wojciecha Rajskiego przygotowała dla swoich słuchaczy nietuzinkowy program, na który składają się najpiękniejsze świąteczne melodie, znane przede wszystkim z repertuaru popularnego.

Wymagało to stworzenia zupełnie nowych aranżacji, wykorzystujących w pełni walory orkiestry. Tego zadania podjął się pianista Artur Jurek, który specjalnie na potrzeby PFK Sopot odświeżył nie tylko znane amerykańskie piosenki takie jak Have Yourself a Merry Little Christmas, Let It Snow, Santa Claus Is Coming To Town, lecz również rodzime Na całej połaci śnieg czy Północ już była.

Solistami wieczoru będą Joanna Knitter – laureatka Sopockiej Muzy dla Młodych Twórców oraz stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, znana m.in. z folkowego projektu Joanna Knitter Blues & Folk Connection oraz Wojciech Staroniewicz, jeden z najlepszych saksofonistów w kraju.

Warto również wspomnieć, że kompozycje które zabrzmią tego wieczoru składają się na najnowszą płytę PFK Sopot zatytułowaną The Sound of Christmas, która nakładem wydawnictwa Universal Music Polska pojawi się w sklepach już połowie listopada. W projekcie towarzyszy trio jazzowe w składzie Artur Jurek, Janusz „Macek” Mackiewicz i Eric Allen oraz wokalistka Joanna Knitter, saksofonista Wojciech Staroniewicz oraz grający na instrumentach perkusyjnych Roman Ślefarski.

Polska Filharmonia Kameralna Sopot | Koncert Świąteczny
17 grudnia 2016 roku, godz. 20.00
Kościół św. Jerzego w Sopocie

Dodaj komentarz