Mural na 40-lecie Lubelskich Spotkań Plastycznych

Na Osiedlu Mickiewicza, przy ulicy Grażyny 12 w Warszawie powstał mural upamiętniający 40-lecie Lubelskich Spotkań Plastycznych (LSP). Autorem pracy jest Kamil Kuzko – pochodzący z Lublina absolwent Wydziału Artystycznego UMCS, aktualnie wykładowca na ASP w Krakowie.

Kamil Kuzko (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kamil Kuzko (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mural jest jedną z trzech realizacji w przestrzeni miejskiej zaplanowanych w ramach projektu Forma Otwarta prowadzonego przez Europejską Fundację Kultury Miejskiej. Autorami kolejnych realizacji będą światowej sławy polscy artyści związani z nurtem sztuki ulicznej: M-City (Mariusz Waras) oraz ZBIOK (Sławek Czajkowski).

Murale to jedne z elementów działań upamiętniających LSP. Zwieńczeniem działań będzie wystawa Lubelskie Spotkania Plastyczne 1976–2016 autorstwa Stefana Ciechana – głównego dokumentalisty spotkań.

Wystawa Stefana Ciechana będzie okazją do retrospektywnego spojrzenia na jedno z najważniejszych wydarzeń w historii polskiej sztuki w przestrzeni miejskiej – Lubelskie Spotkania Plastyczne (1976–1979). Na wystawie zaprezentowana zostanie szczegółowa dokumentacja dzieł, które powstały w przestrzeni Lublina 40 lat temu. Pokazane zostaną projekty i makiety prac niezrealizowanych, które mimo nietuzinkowej relacji z otoczeniem, nigdy nie zostały osadzone w przestrzeni miasta. Fotografie Stefana Ciechana, głównego dokumentalisty Lubelskich Spotkań Plastycznych, stanowią nie tylko podróż w czasie, ale ponad wszystko ukazują tożsamość Lublina i bogactwo osławionego LSM-u.

„Lubelskie Spotkania Plastyczne 1976-2016” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Lubelskie Spotkania Plastyczne 1976-2016” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mural upamiętniający 40-lecie Lubelskich Spotkań Plastycznych (LSP), Kamil Kuzko
wystawa Lubelskie Spotkania Plastyczne 1976–2016 autorstwa Stefana Ciechana

Od 19 listopada do 15 grudnia 2016 roku
Brain Damage Gallery w Warszawie

Dodaj komentarz